swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 27 czerwca 2022, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Wakacje z WOT - Nie czekaj, zgłoś się!

Dodane: Marta Data: 2022-05-19 13:18:54 (czytane: 1940)  Wersja do druku

Za kilka tygodni ruszy kolejna edycja programu "Wakacje z WOT". To propozycja głównie dla pełnoletnich uczniów, studentów oraz nauczycieli, którzy przerwę w nauce lub pracy chcieliby wykorzystać na udział w szkoleniu wojskowym. 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej 16-dniowe szkolenie podstawowe rozpocznie 8 lipca 2022r.

Ochotnicy już teraz powinni się zgłaszać do wojskowych centrów rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów WOT.

10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej Szesnastodniowe szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT” przeprowadzi w terminie  8 - 23 lipca 2022r. W tym szkoleniu biorą udział ochotnicy, którzy rozpoczynają służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej i nigdy wcześnie nie pełnili służby wojskowej. Szesnastkę wieńczy Przysięga Wojakowa i rozpoczyna 3 letni okres szkoleniowy. Program „Wakacje z WOT” (podobnie jak zimowe „Ferie z WOT”) został przygotowany z myślą o osobach młodych: pełnoletnich uczniach i studentach oraz ich nauczycielach, którzy wakacyjną przerwę w nauce postanowili przeznaczyć na szkolenie wojskowe.

Zobacz

Zobacz

Chcemy w ten sposób ułatwić im udział w szkoleniu i wykorzystać potencjał tych, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi, a ze względu na obowiązki nie mogą tego zrobić w ciągu roku szkolnego czy akademickiego – podkreśla płk Piotr HAŁYS dowódca 10 ŚBOT.

Zapraszamy wszystkich chętnych, przede wszystkim jednak uczniów, studentów i nauczycieli. Program „Wakacje z WOT” zawsze cieszył się w woj. świętokrzyskim dużym zainteresowaniem – dodaje ppor. Daniel WOŚ Rzecznik Prasowy Dowódcy 10 ŚBOT

Program szkolenia podstawowego organizowanego w czasie wakacji nie różni się od programu obowiązującego podczas szkolenia prowadzonego w innych terminach w ciągu roku. Kandydaci na terytorialsów będą musieli wykazać się kondycją fizyczną podczas testu sprawnościowego, potem pobiorą broń i umundurowanie, a następnie przez dwa tygodnie będą się uczyć wojskowego abecadła. Będą ćwiczyć posługiwanie się bronią, poznają też zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przetrwania w trudnych warunkach. W programie „szesnastki” jest także taktyka, topografia i zajęcia ogniowe. Finałem szkolenia podstawowego jest tzw. pętla taktyczna, czyli sprawdzian wiedzy i nabytych umiejętności, a następnie przysięga wojskowa.

Zobacz

 Zobacz

Osoby zainteresowane szkoleniem w terminie wakacyjnym oraz służbą w wojskach obrony terytorialnej muszą jak najszybciej dopełnić niezbędnych formalności i złożyć wniosek o powołanie do służby wojskowej. Kandydaci na terytorialsów powinni zgłosić się do wojskowych centrów rekrutacji odpowiednich do swojego rejonu zamieszkania w Kielcach, Sandomierzu i Busku Zdroju. Na wszelkie pytania dot. służby odpowiedzą rekruterzy WOT do których kontakt telefoniczny można znaleźć  na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Wniosek o powołanie można złożyć także za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej.

/Zespół prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-07-02, godz:

  XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

  Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym programem XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach 2-10 lipca 2022.
  Wróć do góry