swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 27 czerwca 2022, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

18 lat Polski w Unii Europejskiej

Dodane: Marta Data: 2022-05-16 09:18:02 (czytane: 1540)  Wersja do druku

W tym roku, jako Polska przekraczamy symboliczny próg w naszej relacji z Unią Europejską. Osiemnaście lat temu zostaliśmy włączeni w struktury tej wspólnoty, ciesząc się z licznych przywilejów i dodatkowych możliwości rozwoju i współpracy.

Wspólnie ze środowiskami młodzieży, szkołami i samorządami lokalnymi zainicjowałem projekt "18-tka Polski w UE". Chcemy świętować i rozszerzać naszą współpracę, zachęcając młodych ludzi do bliższego poznania Unii Europejskiej jako organizacji, która zapewnia stabilność, bezpieczeństwo i wspiera rozwój państwa członkowskich. Wiemy, że pokłady energii, ciekawości i potrzeby działania, które drzemią w młodzieży, mogą sprawić, że ta relacja będzie rozwijała się jeszcze bardziej dynamicznie.

W ramach projektu 28 maja o godz.10.00 -odbędzie się spotkanie w Kielcach na Karczówce (pl. Karczówka Klasztor 1, 25-755 KIELCE) , podczas którego będziemy rozmawiać o szansach i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem UE.

Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha.

Zobacz

Program spotkania:

Czy jakiekolwiek zmiany we współczesnym świecie są możliwe bez udziału osób młodych? My wiemy, że NIE! W tym roku świętujemy 18 lat członkostwa w Unii Europejskiej i jesteśmy przekonani, że siłą napędową różnych projektów, również na arenie międzynarodowej, jest młodzież. Wychodząc naprzeciw Waszej aktywności i chęci do działania, serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 28 maja na Karczówce.

Podczas eventu spotkacie się z Maciejem Zakrockim, znanym dziennikarzem, reżyserem i scenarzystą, który zna Europę jak mało kto. Przez wiele lat relacjonował pracę struktur europejskich jako korespondent TVP i chętnie odpowie na pytania o naszą europejską dojrzałość. Następnie będziecie mieć mogli poznać Joannę Warechę, dziennikarkę, aktywistkę, dokumentalistkę i reżyserkę filmów dokumentalnych, która poprowadzi specjalną edycję naszej Warsztatowni. Przed Wami olbrzymia dawka energii, inspiracji i zabawy - zachęcamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona!

l zapisy na warsztaty:

Pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/

1. Godz.10.0O
Rozmowa z Maciejem Zakrockim - spotkanie otwarte dla wszystkich.

Świętowanie jubileuszu 18 lat obecności Polski w UE do dobry moment, żeby postawić sobie pytania o naszą europejską „dojrzałość” - na ile potrafimy wykorzystywać szanse związane z integracją i wspólnie stawiać czoło problemom. Naszemu gościowi, który przeprowadził setki wywiadów z najważniejszymi politykami europejskimi zadamy pytania o to  jak ocenia obecną kondycję UE, pozycję Polski, a także o kulisy najważniejszych momentów, które zdecydowały o obecnym kształcie Europy.

2. Godz. 13.00
Warsztat "Młodzi! Potrzebujemy Was jak tlenu" - Joanna Warecha (obowiązują zapisy).

W trakcie trwania warsztatu młodzi ludzie dowiedzą się czym jest mocna strona, ale też ...jak ograniczenia przekuć w sukces. W każdym człowieku drzemie talent, umiejętność, które mogą zmienić życie każdego z nas, ale ważne jest to, że mogą zmienić nie tylko najbliższe otoczenie, ale całe regiony. Jak osiągnąć wymarzony cel? Jak zmienić świat na lepszy, sprawiedliwszy i bezpieczniejszy? Czy bez młodego pokolenia jest/będzie to możliwe? W czasie warsztatu nie zabraknie dobrej zabawy, ciekawych ćwiczeń, wiedzy i energii, której wszyscy potrzebujemy.

Serdecznie zapraszamy
Adam Jarubas

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2022-07-02, godz:

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym programem XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach 2-10 lipca 2022.
Wróć do góry