swietokrzyskie.info

Niedziela, 22 maja 2022, Do końca roku 223 dni Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Wiadomosci

Dwa medale połanieckich zapaśników

Dodane: Marta Data: 2022-04-06 11:28:54 (czytane: 3260)  Wersja do druku

W pierwszych dniach kwietnia w Hali Milenium pod patronatem Polskiego Związku Zapaśniczego w Kołobrzegu rozegrano Drugi Puchar Polski w Zapasach w Stylu Wolnym Kadetów i Kadetek.

W imprezie uczestniczyło ponad 300 młodych zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Zawody były kolejną szansą zakwalifikowania się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie, która odbędzie się  na początku maja w Suwałkach.

Zobacz

Najlepiej w turnieju poradziło sobie dwoje spośród podopiecznych trenera Tadeusza Szkwarka. Po zaciętych walkach, Natalia Szkwarek w kategorii wagowej do 43 kg i Bartosz Tomala w kategorii wagowej do 71 kg  nie tylko zapewnili sobie kwalifikacją na Olimpiadę, ale również zdobyli brązowe medale Pucharu Polski. Trzeci spośród podopiecznych tego trenera - Filip Damm zajął miejsce XXVI. Pozostali reprezentanci „Czarnych” Połaniec -  podopieczni trenera Wiktora Skrobacza -po emocjonujących walkach zajęli kolejno: Natalia Przekota VII miejsce, Monika Laska VIII i Mateusz Śmieszek miejsce XI.

 Zobacz

Zobacz

Niestety, oprócz sportowych emocji, udziałowi naszych zawodników w turnieju towarzyszyło również pewne przykre doświadczenie. Oto bowiem, wzmiankowany wyżej Mateusz Śmieszek uległ kontuzji i jakiś czas będzie musiał spędzić na rehabilitacji, a co za tym idzie, nie będzie też mógł brać udziału w treningach. Życzymy Matuszowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że kontuzja i związany z nią czas rehabilitacji nie przeszkodzi mu w odnoszeniu sportowych sukcesów w przyszłości.

Po zakończeniu zawodów Komisja sportowa Polskiego Związku Zapaśniczego opublikowała wykaz zawodników zakwalifikowanych do startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Okazało się, że wszyscy nasi zawodnicy, z wyjątkiem kontuzjowanego Matusza, znaleźli się na tej liście. Cieszymy się ich sukcesem i mamy nadzieję, że ich występ na Olimpiadzie będzie udany.

Zobacz

Radości z występu swoich podopiecznych na zawodach nie krył również ich trener – Tadeusz Szkwarek:  „Dziękuję całej ekipie za sportową postawę i walkę fair-play - powiedział - oraz za zaangażowanie w przygotowanie do startów, które zaowocowało zajętymi miejscami i kwalifikacją na Olimpiadę”.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-05-01, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.
  Wróć do góry