Środa, 24 kwietnia 2024, Do końca roku 251 dni Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Wiadomosci

VII Turniej Małego Smoka w Busku-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2021-11-30 14:30:19 (czytane: 5702)  Wersja do druku

W dniu 28 listopada 2021 roku odbył się VII Turniej Małego Smoka w Busku-Zdroju. Ze względu na bezpieczeństwo i obowiązujące obostrzenia była to niestety 2 zdalna edycja tego turnieju.

W turnieju uczestniczyły największe kluby w Polsce ćwiczące tradycyjne Kung-Fu (Tarnów, Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdynia i oczywiście zawodnicy Buskiego klubu Kung-Fu Yantai). W zawodach uczestniczyli młodzi wojownicy od 5 do 15 roku życia.

Nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli łącznie 16 medali (9 złotych ,3 srebrne i 4 brązowe medale) . Dobrze zaprezentowali się nasi  najmłodsi zawodnicy Turnieju Małego Smoka Lena, Stasiu, Maciek  zdobywając złote medale w konkurencji (formy ręczne północne 5-6 lat) - to nowe pokolenie zawodników BKKFY.

Zobacz

Amelia Marońska (10-11 lat) wywalczyła brązowy medal w formach ręcznych północnych, brąz w formach z kijem i złoty medal w formach z bronią krótką. Dobrze zaprezentował się nasz debiutant Mateusz Bucki który wywalczył 4 miejsce w formach północnych 13-14 lat. W tej samej konkurencji złoty medal zdobył Marcin Juszczyk  a srebro wywalczył Wit Kłuskiewicz. W formach z bronią krótką złoto wywalczył  Marcin Juszczyk a brąz uzyskał Wit Kłuskiewicz. W formach ręcznych północnych w kategorii wiekowej 15 lat bezkonkurencyjna okazała się Agata Godula. W formach z bronią długą 13-14 lat drugie miejsce zajął Marcin Juszczyk, a trzecie miejsce Wit Kłuskiewicz. Niezastąpiona Agata Godula zajęła pierwsze miejsce w formach z bronią długą 15 lat oraz w formach z bronią krótką 15 lat. W kategorii formy z bronią różną złoto zdobył Wit Kłuskiewicz. W formach podwójnych bezdyskusyjnie wygrały Agata Godula i Antonina Stefańska, a drugie miejsce zajęli Wit Kłuskiewicz i Marcin Juszczyk.

Zobacz

Start w tych zawodach uważam za dość udany” – tak skomentował zawody prezes a za razem trener Buskiego Klubu Kung-fu Yantai Andrzej Cupryjak - Socha. Teraz czeka nas Puchar Polski Wushu 4 grudnia zamykający rok 2021.

Turniej Małego Smoka odbył się częściowo z udzielonej dotacji UMIG Busko Zdrój.

W imieniu zarządu Buskiego klubu Kung-fu Yantai bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom  Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój za udzieloną pomoc. Dziękujemy  Burmistrzowi UMIG Busko Zdrój – Szanownemu Panu Waldemarowi Sikorze. Dziękujemy Radzie Powiatu na czele ze Starostą Powiatu Buskiego Panem Jerzym Kolarzem. Dziękujemy dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Płk. Aleksandra Krzyżanowskiego w Busku Zdroju. Szanownemu Panu Markowi Madetko i szczególnie wspaniałym Rodzicom -  Bez was Moi Drodzy -  nic by się nie udało.