swietokrzyskie.info

Niedziela, 05 grudnia 2021, Do końca roku 26 dni Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

5 Runda Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - podwójne święto pływania w Busku-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2021-11-03 09:17:01 (czytane: 3723)  Wersja do druku

W dobiegającym końca sezonie ligowych rozgrywek 5 Runda Dużej i Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbyły się na Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju. Przez dwie soboty października buski basen gościł ponad 220 zawodników z klubów pływackich województwa świętokrzyskiego i Lublina.

 Zobacz

Zobacz

Organizatorami zawodów byli: Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, MUKS UNIA Busko-Zdrój oraz Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju.  Wśród gości, którzy swoją obecnością uświetnili te sportowe imprezy byli: Sekretarz Powiatu Buskiego Jerzy Służalski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michał Maroński, Dyrektor Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju Arkadiusz Kornaś, Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego Leszek Pustuła oraz Sekretarz Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego i zarazem Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego UNIA Wojciech Papier.

Zobacz

Zobacz

16 października podczas Dużej Ligi Unię Busko-Zdrój reprezentowali: Amelia Kwiatkowska, Ewa Sroka, Kacper Stępień, Mieszko Papier, Jakub Bisikiewicz, Ksawery Smoliński, Weronika Kuc, Julia Lackorzyńska, Mikołaj Przodo, Franciszek Gawlik, Filip Schabowski, Artur Włady i Magdalena Grochowina. Podopieczni Adriana Szumilasa w startach indywidualnych stanęli na podium 14 razy.


W zawodach wzięli również udział pływacy z: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MUKP Orka MOSiR Kielce, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce, SSiR Centrum Staszów, Towarzystwa Sportowego w Połańcu, UKS Wodnika Końskie oraz UKS 51 Lublin.

Zobacz

Zobacz

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach na dystansach: 200 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym.

Na dystansie 100 m w stylu klasycznym wyścigi wygrali: Weronika Kuc (kat. 13 lat) i Filip Schabowski (kat. 12 lat). Drugie miejsca zdobyli: Amelia Kwiatkowska i Mikołaj Przodo (kat. 14-15 lat) oraz Franciszek Gawlik (kat. 13 lat). Na trzecim miejscu podium stanął Artur Władny (kat. 12 lat).

Podium za styl dowolny (200 m) należało do Franciszka Gawlika (1 miejsce), Filipa Schabowskiego (2 miejsce), Weroniki Kuc (2 miejsce) i Mieszka Papiera (3 miejsce - kat. 14 - 15 lat).

Drugie miejsca zdobyli Ewa Sroka: (kat. 13  lat) i Mieszko Papier- dystans 50 m stylem grzbietowym oraz Magdalena Grochowina (kat. 13 lat) i Mikołaj Przodo - dystans 50 m stylem motylkowym.

W wyścigu sztafetowym 4 x 50 m stylem zmiennym, ekipa Unii Busko (Mieszko Papier, Amelia Kwiatkowska, Mikołaj Przodo i Weronika Kuc) zajęła drugie miejsce.

W rankingu najlepszych zawodników zasłużone, wysokie miejsca zdobyli:
 - w kategorii 13 lat: Franciszek Gawlik - 1 miejsce i puchar dla najlepszego zawodnika (za dystans 200 m stylem dowolnym) oraz Weronika Kuc - 2 miejsce (za dystans 100 m stylem klasycznym)
- w kategorii 12 lat: Filip Schabowski - 3 miejsce (za dystans 200 m stylem dowolnym),
- w kategorii 14 - 15 lat: Mieszko Papier - 3 miejsce (za dystans 200 m stylem dowolnym).

Zobacz

Zobacz

W klasyfikacji drużynowej buscy pływacy zajmują 4 miejsce. Podium należy do KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Barakudy Starachowice i Salos Cortile Kielce.

Tydzień później, 23 października odbyła się 5 Runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, w której wzięło udział 107 zawodników z 7 klubów: Centrum Staszów, KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MUKP Orka MOSiR Kielce, UNIA Busko-Zdrój, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce oraz Towarzystwo Sportowe w Połańcu.

Buscy pływacy wystąpili aż w 21 osobowej ekipie i byli to: Maja Arabska, Zuzanna Kozieł, Wiktor Litwiński, Julia Marzec, Zuzanna Szybajło, Anna Cieślak, Nadia Margosiak, Milena Gubała, Oskar Szczepański, Marcel Stachowicz, Oliwer Gliński, Jakub Wójcicki, Błażej Wilk, Leon Przodo, Jakub Małek, Zuzanna Zalewska, Pola Wawro, Małgorzata Jamioł, Nina Kaleta i Ksawery Wilk.

Wśród  najmłodszych, 9 letnich zawodników wyróżniły się: Nina Kaleta, która zdobyła pierwsze miejsce za dystans 50 m stylem klasycznym i drugie miejsce za 50 m stylem grzbietowym oraz Julia Marzec, która zdobyła trzecie miejsce za dystans 50 m stylem dowolnym i piąte za 50 m stylem klasycznym.

Zobacz

Zobacz

W kategorii wiekowej 10 lat ranking opływał w zawodników UNII. Na dystansie 100 m stylem dowolnym drugie miejsce zajął Oskar Szczepański, czwarte - Marcel Stachowicz, piąte - Oliwer Gliński i szóste - Jakub Wójcicki. W wyścigu żabką (50 m) drugie miejsce zajęli: Milena Gubała i Leon Przodo, trzecie Jakub Małek, czwarty był  Jakub Wójcicki, piąty - Oskar Szczepański i Pola Wawro (która zajęła również piąte miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym), szósty - Oliwer Gliński.

Podopieczni Michała Skoczylasa równie rewelacyjnie wypadli w wyścigach sztafetowych 4 x 50 m stylem dowolnym, które przyniosły najwięcej emocji wśród kibiców. Pierwsze miejsce zdobyła ekipa sztafetowa: Marcel Stachowicz, Jakub Wójcicki, Leon Przodo i Oskar Szczepański. Drugie: Julia Marzec, Milena Gubała, Pola Wawo i Nina Kaleta oraz Oliwer Gliński, Błażej Wilk, Jakub Małek i Ksawery Wilk.

Zobacz

Zobacz

Zawodnicy 11 letni w startach indywidualnych zdobyli:
- Zuzanna Szybajło - 2 miejsce - 50 m stylem grzbietowym, 3 miejsce - 100 m stylem dowolnym
- Maja Arabska - 3 miejsce - 200 m stylem zmiennym, 5 miejsce - 50 m stylem grzbietowym
- Zuzanna Zalewska - 3 miejsce - 200 m stylem klasycznym
- Wiktor Litwiński - 3 miejsce - 200 m stylem zmiennym
- Zuzanna Kozieł - 6 miejsce - 200 m stylem zmiennym, 6 miejsce - 200 m stylem klasycznym

Zawodniczki trenowane przez Michała Majewskiego uplasowały się na drugim miejscu w wyścigu sztafetowym na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym (skład sztafety: Zuzanna Szybajło, Zuzanna Zalewska, Zuzanna Kozieł i Maja Arabska).

5 Rundę Małej Ligi zawodnicy UNII zakończyli drugim miejscem w klasyfikacji klubowej, tuż za KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Finał tegorocznej rywalizacji odbędzie się 7 listopada na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzięki uprzejmości regionalnego portalu busko.com.pl oraz Telewizji Ponidzie prowadzona była transmisja live z zawodów w Internecie.

Zobacz

Zobacz

Zarząd Klubu dziękuje rodzicom zawodników za pomoc w organizacji zawodów.

Zadanie publiczne "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój.

Sponsorem buskich pływaków jest REALNET Marek Ciszewski, MASTERGRUPA Marcin Ciesielski i Dolina Nidy.

Więcej zdjęć na stronach:


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

breathstroke (2021-11-04 12:48:51)

Czy Maroński pływał?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat



    Wróć do góry