swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 listopada 2021, Do końca roku 33 dni Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Loty świętokrzyskich BSP

Dodane: Marta Data: 2021-10-18 12:17:26 (czytane: 2073)  Wersja do druku

Dozorowanie wyznaczonego obszaru, rozpoznanie rejonu działań oraz jego długotrwała obserwacja w dzień i w nocy to elementy ćwiczenia operatorów Bezzałogowych Statków Powietrznych. "FlyEye" z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wykonują loty treningowe nad mazowieckim niebem.

Operatorzy Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) klasy mini „FlyEye” z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podnoszą swoje kwalifikacje. „Fly View” -  to szkolenie lotnicze pozwalające uzyskać uprawnienia do samodzielnych lotów treningowych. 

 Zobacz

Zobacz

Loty są wykonywane w okolicach Białobrzegów w woj. Mazowieckim. Świętokrzyscy operatorzy w ramach szkolenia wykonali 17 nalotów. Podczas treningu ćwiczyli dozorowanie wyznaczonego obszaru, rozpoznanie rejonu działań oraz jego długotrwałą obserwację w dzień i w nocy z wykorzystaniem wszystkich trybów pracy głowicy ( noktowizja, termowizja ). Szkolenie zakończy egzamin uprawniający do wykonywania przez operatorów samodzielnych lotów treningowych.

Udział żołnierzy WOT w działaniach kryzysowych, a także zaangażowanie  w liczne akcje poszukiwawcze i przeciwpowodziowe uwidoczniły potrzebę wykorzystania bezzałogowców zapewniających możliwość prowadzenia rozpoznania z powietrza. Pozwalają one między innymi na dokładną obserwację rejonu katastrof oraz monitoring z powietrza stanów rzek. Loty treningowe pozwalają doskonalić umiejętności operatorów a także sprawdzić w zróżnicowanych warunkach pogodowych możliwości sprzętu.

 Zobacz

 Zobacz

FlyEye będący na wyposażeniu świętokrzyskich terytorialsów to Bezzałogowy Statek Powietrzny bliskiego zasięgu klasy mini. Może być używany do zadań rozpoznania obrazowego, akustycznego, radiolokacyjnego, pomiarowego i sygnaturowego, także jako latający przekaźnik radiowy. "Sercem" bezzałogowca jest głowica z kamerą światła dziennego i termowizyjną, która umożliwia prowadzenie działań również w nocy.

/Zespół prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry