swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 06 grudnia 2021, Do końca roku 25 dni Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Festiwal Piłkarski śladami Orłów Górskiego

Dodane: Marta Data: 2021-09-29 14:03:51 (czytane: 2557)  Wersja do druku

25 września na Stadionie Miejskim przy ul. Kusocińskiego odbył się Festiwal Piłkarski śladami Orłów Górskiego w kategorii U10.

 Zobacz

Turniej rozpoczął się uroczystą ceremonią otwarcia, którą zainaugurowali Witold Miller – główny organizator, Michał Maroński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Lesław Ćmikiewicz – reprezentant „Orłów Górskiego”.

Zobacz
/Zawodnicy podczas ceremonii otwarcia/

Podczas ceremonii zaprezentowane zostały wszystkie kluby biorące udział w festiwalu, a dodatkowo kibice mogli podziwiać występ akrobatyczny.  Następnie rozpoczęły się rozgrywki. Mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach i od pierwszej minuty spotkań nie zabrakło sportowych emocji.

Zobacz
/Drużyna Barca Academy wraz z trenerem/

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których zmierzyli się:

Grupa A -  Barca Academy Warszawa, Piast Gliwice, Korona Kielce II, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i AKS 1947 Busko-Zdrój.

Grupa B - Legia Soccer Schools, Wisła Płock, Korona Kielce I, Football Academy Busko-Zdrój i AP Champions Busko-Zdrój.

 Zobacz
/Drużyna Football Academy Busko-Zdrój wraz z trenerem/

Wszystkie zespoły walczyły dzielnie przy gorącym dopingu ze strony kibiców i cheerleaderek, jednak zwycięzca każdego meczu mógł być tylko jeden. I tak w grupie A liderem tabeli została Barca Academy, a na drugim miejscu zameldował się Piast Gliwice. W grupie B zwyciężyła Wisła Płock, a tuż za nią Korona I Kielce i to właśnie te zespoły zmierzyły się w walce o finały.

Półfinały rozpoczęły się meczem Barca Academy vs Korona I Kielce, który zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Barcy z wynikiem 3:1. Na drugim boisku rozegrany został pojedynek pomiędzy Wisłą Płock, a Piastem Gliwice. Był on bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 3:3. Czekała nas więc nie mniej emocjonująca część – rzuty karne. Tutaj lepszą techniką wykazała się Wisła Płock wygrywając 3:1 i to właśnie ten zespół zmierzył się z Barcą w finale.

Następnie rozegrane zostały mecze o 9. i 7. miejsce. W pierwszym z nich czekał nas „buski” pojedynek – AP Champions Busko Zdrój kontra AKS 1947 Busko-Zdrój, z którego to ten drugi wyszedł zwycięsko. Jednocześnie Korona II Kielce pokonała Football Academy Busko-Zdrój. Kolejno do rozgrywek przystąpiły drużyny Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Legia Soccer Schools. Wygrał małopolski zespół i to on zdobył 5. miejsce w turnieju.

Wreszcie przyszedł czas na finały. W meczu o 3. miejsce zagrała Korona I Kielce z Piastem Gliwice. Świętokrzyska drużyna musiała uznać wyższość Piasta i z wynikiem 1:2 to na Śląsk trafiły brązowe medale.

Ostatni pojedynek stoczyły Barca Academy i Wisła Płock. Zespół Barcy niesiony poprzednimi zwycięstwami również i tu pokazał pełen wachlarz piłkarskich umiejętności pokonując 5:3 drużynę Wisły i zdobywając zasłużony laur zwycięstwa.  

 Zobacz
/Barca Academy oraz Wisły Płock - Mecz finałowy/


Klasyfikacja końcowa:
1. Barca Academy
2. Wisła Płock
3. Piast Gliwice
4. Korona I Kielce
5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza
6. Legia Soccer Schools
7. Korona II Kielce
8. Football Academy Busko-Zdrój
9. AKS 1947 Busko-Zdrój
10. AP Champions Busko-Zdrój

Zobacz
/Drużyna Akademii Piłkarskiej Champions Busko-Zdrój wraz z trenerem/

Dodatkowo zostały przyznane również nagrody w kategoriach: Zespół Fair Play - tytuł ten otrzymała Korona I Kielce, Najlepszy Bramkarz, którym został Oliwier Szymański (Wisła Płock), a statuetkę dla Najlepszego Zawodnika otrzymał Karol Jurczak (Barca Academy).

Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju  serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności: przedstawicielowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Białe Orły” i głównemu organizatorowi festiwalu – pan Witold Miller, Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój – pan Waldemar Sikora, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój - pan Michał Maroński, gościom honorowym - synowi legendarnego polskiego trenera – pan Dariusz Górski oraz reprezentantowi Orłów Górskiego, dwukrotnemu medaliście olimpijskiemu i członkowi Klubu Wybitnego Reprezentanta – pan Lesław Ćmikiewicz, pracownikom Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju wraz z Dyrektorem – pan Arkadiusz Kornaś oraz wszystkim rodzicom, kibicom, którzy wsparli nas tego dnia.

Zobacz

Cieszymy się, że boiska znajdujące się na buskim Stadionie Miejskim przy ul. Kusocińskiego stanowią doskonałe zaplecze treningowo-meczowe dla drużyn z całej Polski i pozwalają na rozgrywanie dużych, profesjonalnych turniejów.

Mamy nadzieję, że festiwale piłkarskie na stałe wpiszą się do kalendarza buskich imprez sportowych.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry