swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 kwietnia 2024, Do końca roku 250 dni Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Brygada zwiększa swoje szeregi. Kolejni ochotnicy podjęli wyzwanie i wstąpili w szeregi Wojska Polskiego

Dodane: Marta Data: 2021-09-13 14:49:59 (czytane: 5990)  Wersja do druku

W sobotę 11 września miało miejsce piąte w tym roku powołanie ochotników do 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W szeregi WOT wstąpiło blisko 100 nowych żołnierzy z terenu województwa świętokrzyskiego.

Pierwsi nowo powołani żołnierze stawili się na kieleckiej Bukówce o godzinie 8:00 rano. Zdecydowana większość to ludzie młodzi. Wśród powoływanych było blisko 25 % kobiet. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania ochotników, najliczniej reprezentowany jest powiat kielecki i sandomierski.

 Zobacz

Zobacz

Również wykonywane zawody i pasje są bardzo różnorodne. Wśród nowo powołanych mamy między innymi: psychologa, studentów, piłkarza Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kierowcę zawodowego, politologów, pracowników administracji państwowej, farmaceutę oraz pielęgniarkę. Ochotnicy, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze służbą wojskową rozpoczęli od dzisiaj 16-dniowe szkolenie podstawowe, które zakończy złożenie przysięgi wojskowej 25 września w Kielcach. Grupę powołanych ochotników stanowią również rezerwiści, którzy mają za sobą jedną z form służby wojskowej. Dla nich przygotowane jest szkolenie wyrównawcze, które trwa 8 dni. Ochotnicy będą odbywali szkolenie w dwóch różnych trybach – ciągłym i sobotnio-niedzielnym. Tryb ciągły oznacza szkolenie 8 lub 16 - dniowe od dnia powołania dzień po dniu. Natomiast tryb weekendowy wybrały osoby, które z różnych względów nie mogą przeznaczyć takiej ilości czasu na służbę w wojsku. Szkolenie trwa w takiej sytuacji ok. 4 miesięcy i odbywa się przez dwa weekendy w miesiącu, co oznacza również 16 dni szkoleniowych. Obydwie formy będą realizowane na terenie Sandomierza i okolic.

Zobacz

Zobacz

Wykwalifikowana kadra z 10. ŚBOT wyszkoli ochotników z zakresu praktycznych umiejętności. W czasie 16 dni ochotnicy będą się szkolili między innymi z takiej tematyki jak: bezpieczne posługiwanie się i budowa broni, zajęcia taktyczne, postawy strzeleckie,
musztra, działanie żołnierza w obronie i w natarciu, ochrona informacji niejawnych, techniki pokonywania terenu różnymi sposobami czy topografia. Najważniejsze jednak jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka budowy i eksploatacji broni oraz bezpieczne i efektywne posługiwanie się karabinkiem MSMB „GROT”. Finałem szkolenia podstawowego będzie „pętla taktyczna”, podczas której  terytorialsi sprawdzą swoje umiejętności w praktyce. Zwieńczeniem trudu i wysiłku włożonego w wyszkolenie będzie przysięga wojskowa.

 Zobacz

Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, powinni zgłaszać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień, która odpowiada za przeprowadzenie kwalifikacji. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin wizyty w WKU należy ustalać telefonicznie. Wszelkich informacji dot. służby  w 10 ŚBOT, oraz sposobie złożenia wniosku ochotnicy uzyskają u naszego rekrutera pod numerem tel. 792-186-461. Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

* * *
Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt” jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

/Zespół prasowy 10. ŚBOT/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-05-25, godz:

16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 16. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". W tym roku wystąpią: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.



Wróć do góry