swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

'KRWIOOBIEG' - Świętokrzyskich Terytorialsów

Dodane: Marta Data: 2021-09-06 12:18:21 (czytane: 1476)  Wersja do druku

Ponad 80 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 5 września oddało honorowo krew. Przy współpracy z Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podczas akcji HDK udało się zgromadzić pond 36 litrów bezcennego leku.

 Zobacz

„Krwioobieg Terytorialsa” miał miejsce na kieleckim „Placu Wolności. Świętokrzyscy Terytorialsi pomaganie mają we krwi. W niedzielne przedpołudnie ponad 80 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddało honorowo krew. Akcja „Krwioobieg Terytorialsa” odbyła się na kieleckim „Placu Wolności” przy współpracy z Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas niedzielnej donacji udało się zgromadzić ponad 36 litrów krwi. Od początku pandemii żołnierze 10 ŚBOT oddali ponad 780 donacji co oznacza ponad 336 litrów krwi. Honorowe zbiórki krwi „Krwioobieg Terytorialsa” odbędą się jeszcze 18 września w Sandomierzu oraz 25 września w Ostrowcu Świętokrzyskim i będą organizowanie przez terytorialsów służących w 102 i 103 batalionie lekkiej piechoty 10 ŚBOT.

 Zobacz

Zobacz

Nasze CREDO przekuwamy w czyn. Swoim przykładem zachęcamy do dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest nasza krew. Ponieważ każda kropla jest na wagę złota zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa  – podkreślił płk Piotr Hałys dowódca 10 ŚBOT.

Starszy szeregowy Wojciech Niebalski podkreśla, że oddawanie krwi jest nieformalnym obowiązkiem każdego żołnierza. Oddawanie krwi jest niezmiernie ważną akcją. Dzieląc się krwią jesteśmy w stanie uratować ludzkie życie, a to jest misją Wojska Polskiego. Bronimy i chronimy obywateli, dlatego jest to dla nas naturalne - dodaje Wojciech Niebalski.

 Zobacz

Zobacz

Szeregowy Iwona Baran zaznacza, że tym niezwykle cennym darem dzieliła się już zanim wstąpiła do wojska. W tym wszystkim najbardziej niesamowite jest to, że krwi nie da się wyprodukować, ją po prostu trzeba oddać. Dziś ktoś inny jej potrzebuje, a kiedyś mogę potrzebować jej ja - mówi Iwona Baran.

W podziękowaniu za HDK oprócz standardowych czekolad dawcy otrzymali pamiątkowe monety z „Krwioobiegu Terytorialsa” oraz kubeczki przygotowane przez Kieleckie RCK i K. Terytorialsi postanowili podzielić się słodkościami z dziećmi z kieleckich świetlic środowiskowych i w najbliższym czasie czekolady trafią do podopiecznych.

Podczas akcji HDK mieszkańcy Kielc rozmawiali z żołnierzami dopytując o tajniki służby w WOT, a o szczegółach opowiadali rekrutrzy z 10 ŚBOT . Na miejscu można było wypełnić stosowny wniosek o powołanie do służby w świętokrzyskiej brygadzie WOT.

 Zobacz

„KRWIOoBIEG Terytorialsa” jest strategicznie ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń́ kryzysowych.

/Zespół prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry