swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Wiadomosci

Oddaj kroplę życia z Terytorialsami

Dodane: Marta Data: 2021-09-04 09:23:27 (czytane: 1558)  Wersja do druku

Oddaj honorowo krew razem ze świętokrzyskimi terytorialsami podczas akcji "KRWIOOBIEG Terytorialsa". W niedzielę 5 września wszyscy chętni będą mogli oddać krew na kieleckim Placu Wolności.

Wspólną donację zorganizowali żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

 Zobacz

Wszystkich chętnych którzy chcą oddać honorowo krew wspólnie z żołnierzami
10 ŚBOT zapraszamy w najbliższą niedzielę 5 września na kielecki Plac Wolności.

W godzinach od 10:00 do 15:00 w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi przygotowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach można dokonać donacji.

W tym dniu w podziękowaniu za HDK oprócz standardowych czekolad dawcy otrzymają pamiątkową monetę z „Krwioobiegu Terytorialsa”. Na miejscu również będzie można zapoznać się z warunkami służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, porozmawiać  z żołnierzami 10 ŚBOT o tajnikach służby czy też złożyć wniosek o powołanie do WOT.

Od początku pandemii żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wielokrotnie organizowali zbiórki krwi i podczas nich oddali ponad 700 donacji co oznacza ponad 300 litrów krwi.

Zobacz

„KRWIOoBIEG Terytorialsa” jest strategicznie ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń́ kryzysowych.

/Zespół prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry