swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Wiadomosci

Wiejskie SPA - 'Rodzinne niedziele w skansenie'

Dodane: Marta Data: 2021-07-28 10:12:38 (czytane: 3800)  Wersja do druku

W ramach cyklu "Rodzinne niedziele w skansenie", 1 sierpnia 2021 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się Wiejskie SPA. W sielskiej atmosferze organizator wydarzenia chce przybliżyć dawne sposoby dbania o urodę i higienę.

Park Etnograficzny w Tokarni, przygotował szereg aktywności muzealnych dla wszystkich, niezależnie od wieku. Będzie można między innymi zobaczyć jak przygotować ziołowy krem do rąk, wysłuchać gawęd o ziołach i ich zastosowaniu w kosmetyce. Na warsztatach plastycznych będzie można wykonać pachnącą pocztówkę.

Aleksandra Imosa, koordynatorka wydarzenia zaprasza wszystkich chętnych na spacery szlakiem ścieżki przyrodniczej pod hasłem: „Roślinne zdrowie obok nas”.

 Zobacz

Na scenie odbędą się min. „Spotkania w złocie, zieleni i błękicie”, rodzinne zmagania z wiedzy
o medycynie ludowej, prezentacje porad balneologicznych księdza Sebastiana Kneippa.

Na uczestników czeka także atrakcja: „Muzealne ruszenie” -  będą to relaksacyjne zajęcia fitness odbywające się pod hasłem „Rozciąganie na sianie” oraz  konkurs dla siłaczy.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Kiermasz naturalnego piękna” z udziałem wystawców oferujących  naturalne produkty kosmetyczne i zielarskie.

Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie uczestników z praktykami higienicznymi sprzed ponad stu lat, zarówno w środowisku wiejskim jak i dworskim, kiedy to kształtowało się dzisiejsze podejście do dbania o czystość.W otoczce zagadnień związanych z kosmetyką i zielarstwem, Aleksandra Imosa przekazać także dawne podejście do wody, której pozyskiwanie było oparte na mozolnej pracy, szacunku i pokorze.

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w niedzielę 1 sierpnia 2021 r.  na kolejne rodzinne spotkanie w sektorze dworsko - folwarcznych Parku Etnograficznego w Tokarni w godzinach od 11.00 do 16.00.

Zapraszamy do Tokarni!

Źródło: MWK,PIK

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry