swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Wakacje z WOT - finałem przysięga w Sandomierzu

Dodane: Marta Data: 2021-07-20 11:24:52 (czytane: 2413)  Wersja do druku

Dziś żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. ,,Nurt"złożyli przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedziało ponad 50 żołnierzy. Uroczystość była finałem szkolenia podstawowego tzw. "szesnastki" w ramach programu "Wakacje z WOT".

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę  18 lipca 2021r. o godzinie 10:30 w Sandomierzu złożyli przysięgę wojskową. Z satysfakcją i dumą słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam !” wypowiedziało ponad pięćdziesięciu ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe.

 Zobacz

Zobacz

Większość ochotników to uczniowie i tegoroczni absolwenci szkół średnich. Swój wolny czas postanowili wykorzystać na szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT” by zostać żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej . Pośród przysięgających żołnierzy są uczniowie min.  Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie.

Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji to złoty środek na to aby pogodzić naukę, pracę z realizacją swoich marzeń” – dodał dowódca 10. ŚBOT płk Piotr HAŁYS.

To już trzecia w tym roku przysięga Świętokrzyskich Terytorialsów. Natomiast pierwsza z udziałem rodzin przysięgających żołnierzy. Dzięki luzowaniu obostrzeń związanych z COVID-19  rodziny i przyjaciele przysięgających mogli towarzyszyć im w tym jakże ważnym wydarzeniu.

Zobacz

Zobacz

 Żołnierze 10 ŚBOT przed złożeniem przysięgi ukończyli intensywne szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które rozpoczyna cykl szkoleń w WOT. Potwierdzeniem ukończonego szkolenia był egzamin  - „pętla taktyczna”. Praktyczny sprawdzian umiejętności nabytych w czasie „szesnastki” Terytorialsi zdali w miniony piątek na poligonie w Nowej Dębie.

Jeśli zastanawiasz się czy wstąpić w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, nie czekaj! Mamy dla ciebie przygotowane jeszcze dwa szkolenia podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Terminy „szesnastek” to: 14-29 sierpnia oraz 11-26 września.

Jeśli masz pytania dotyczące procesu powołania do służby w 10 ŚBOT kieruj je telefonicznie pod nr 792 186 461. Wszelkich informacji dot. procesu rekrutacji uzyskasz również poprzez odwiedzenie serwisu https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Zobacz

Zobacz

Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. majora cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt” jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

/Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

Caramel Johnson (2021-07-25 23:47:06)

Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę (hilltopfinance@pm.me)(hilltopfinancefirm@gmail.com)

(2021-07-21 16:22:42)

A co będą Polsce przyrzekać sama przyrzeknij , jak nawet dobrych butów wojskowych nie dają , będzie bundeswera i już.

(2021-07-20 11:27:36)

część obecnych na tej uroczystości przysięgało już Ludowemu Wojsku Polskiemu. Pojutrze przysięgną Bundeswehrze. Krzywoprzysięstwo to dla nich jak bułka z masłem

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry