swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Ostatni dzień Festiwalu 'Lato w Chopinem'

Dodane: Marta Data: 2021-07-16 10:22:56 (czytane: 4170)  Wersja do druku

Już dziś koncert finałowy XXVI Międzynarodowego Festiwalu ";Lato z Chopin" im. Barbary Hesse- Bukowskiej. Wezmą w nim udział wybitni artyści o międzynarodowej sławie. Początek koncertu o godz. 19.00. Transmisja na żywo na kanałach You Tube oaz Facebooku Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Podczas kończącego się już Międzynarodowego Festiwalu „Lato z Chopinem” usłyszeliśmy wiele interpretacji muzyki Chopinowskiej w wykonaniu wybitnych pianistów o renomie międzynarodowej. Zaprezentowali się min. Anfisa Bobylova (Ukraina), uczestniczka XVIII Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie, Elia Cecino (Włochy), zwycięzca IV Międzynarodowego Konkursu im. K. Tkaczewskiego w Busku-Zdroju. 15 lipca muzycznych wrażeń dostarczą: Jeremi Łukanus (Polska), zdobywca stypendium na Eastern Tennesse State University.

Zobacz

Ważnym wydarzeniem podczas Festiwalu było odebranie odznaczenia przez dyrektora artystycznego Festiwalu dr Krystiana Tkaczewskiego, uhonorowanego brązowym medalem dla zasłużonych kulturze „Gloria Artis”. Odznaczenie przyznane zostało przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

 Zobacz

W ostatnim dniu Festiwalu, podczas koncertu finałowego, wystąpią: Emanuel Roch (Niemcy), laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, Krystian Tkaczewski (Polska/USA), dyrektor artystyczny festiwalu oraz Aleksandra Dąbek (Polska), która w 2016 roku zagrała recital w nowojorskiej Carnegie Hall.

Festiwal powstał w 1994 r. z inicjatywy wybitnej polskiej pianistki Barbary Hesse-Bukowskiej. Od 2014 roku, na prośbę artystki, dyrektorem artystycznym wydarzenia został dr Krystian Tkaczewski, który na muzycznej scenie międzynarodowej zaistniał w 2007 roku, po debiucie w Carnegie Hall. To laureat wielu prestiżowych plebiscytów m.in.: Europejskiego Konkursu Pianistycznego w Bari – Grand Prix, CSMTA Young Artist Piano Competition w Hartford, Jose Iturbi Piano Competition Los Angeles.

Celem muzycznego przedsięwzięcia organizowanego w Uzdrowisku Busko-Zdrój jest propagowanie muzycznego dziedzictwa jakie pozostawił nam polski kompozytor i pianista Fryderyk Chopin.

Na przełomie 25. edycji występowało na scenie sanatorium Marconi wielu utalentowanych i wszystkim dobrze znanych pianistów polskich i zagranicznych m.in. Barbara Hesse Bukowska, Kazimierz Gierżod, Piotr Żukowski, Włodzimierz Pawlik, Shoko Kusuhara, Sviese Ceplauskaite.

 Zobacz

Koncerty, które odbywają się w sanatorium sprawiają, że Uzdrowisko Busko-Zdrój słynie również jako mecenas muzycznego kunsztu, a samo miasto jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. Ogromną zaletą muzycznego festiwalu jest budowanie marki województwa. To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych, promujących Busko-Zdrój i ziemię świętokrzyską.

Wydarzenie objęte było patronatem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Koncert Finałowy XXVI Międzynarodowego Festiwalu „Lato z Chopinem” transmitowany będzie od godz. 19.00 na kanałach: https://www.facebook.com/ubzpl oraz https://www.youtube.com/channel/UCcKF2T7aMrou-LuP5-S48zA

Zapraszamy!

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry