swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Wiadomosci

Natalia Szkwarek Brązową Medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dodane: Marta Data: 2021-07-07 09:45:55 (czytane: 3385)  Wersja do druku

W dniach od 28 czerwca do 4 lipca w Łodzi rozegrana została XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Jest to najważniejsza impreza sportów halowych w Polsce dla młodzieży w wieku do lat 17.

Na zawodach barwy sekcji zapaśniczej klubu CZARNI Połaniec reprezentowało 5 chłopców i 4 dziewczyny. Występ zawodników i zawodniczek śmiało można nazwać sukcesem.

Jeśli chodzi o chłopców to w stylu wolnym mężczyzn zdobyli 13 punków, co pozwoliło im zająć drużynowo 20 miejsce na 58 występujących klubów. Najlepiej wypadli Mateusz Śmiszek (kat. do 48 kg) i Bartosz Tomala (kat. do 65 kg), którzy zdobyli 5-te miejsce. Damian Sijka (kat. do 80) uplasował się na miejscu 13-tym, a Bartosz Dusza i Filip Damm w kategorii do 55 kg uplasowali się na pozycji 15 i 17.

Zobacz

 Zobacz

Choć występ chłopców należy uznać za udany, to jeszcze większym sukcesem pochwalić się mogą dziewczyny, a zwłaszcza Natalia Szkwarek, która w kategorii do 43 kg zdobyła brązowy medal. Sukces Natalii jest tym większy, że ma dopiero 15 lat, a na dodatek tuż przed zawodami miała problemy zdrowotne i wiele wskazywało na to, że w ogóle w tych zawodach nie będzie mogła wystąpić.

Kolejne miejsca zajęły: 9-te miejsce – Monika Laska (65 kg), 11-te miejsce – Martyna Biskup (69 kg) oraz 12-te miejsce – Natalia Przekota (57 kg). Drużynowo dziewczęta uplasowały się na 13-tym miejscu na 60 występujących zespołów, przywożąc cenne 13 punktów, które zostaną zapisane na konto  klubu w rankingu sportowego współzawodnictwa.

Zobacz

 Zobacz

Występ zapaśników zakończył Mateusz Śmiszek, który oprócz udziału w zawodach w stylu wolnym, wziął również udział w zmaganiach w stylu klasycznym. Było on jedynym reprezentantem naszego województwa w tym stylu. Ostatecznie udało mu się zająć 7-me miejsce i zdobyć 4 punkty dla klubu.

Zobacz

 Zobacz

W sumie klub CZARNI Połaniec przywiózł z Łodzi 1 medal i 30 punków. Uzyskane punkty dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin.

Zawodnikom i zawodniczkom oraz ich trenerom Tadeuszowi Szkwarkowi oraz Wiktorowi Skrobaczowi   gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

 

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry