Wtorek, 23 kwietnia 2024, Do końca roku 252 dni Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

Wiadomosci

Natalia Szkwarek Brązową Medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dodane: Marta Data: 2021-07-07 09:45:55 (czytane: 6701)  Wersja do druku

W dniach od 28 czerwca do 4 lipca w Łodzi rozegrana została XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Jest to najważniejsza impreza sportów halowych w Polsce dla młodzieży w wieku do lat 17.

Na zawodach barwy sekcji zapaśniczej klubu CZARNI Połaniec reprezentowało 5 chłopców i 4 dziewczyny. Występ zawodników i zawodniczek śmiało można nazwać sukcesem.

Jeśli chodzi o chłopców to w stylu wolnym mężczyzn zdobyli 13 punków, co pozwoliło im zająć drużynowo 20 miejsce na 58 występujących klubów. Najlepiej wypadli Mateusz Śmiszek (kat. do 48 kg) i Bartosz Tomala (kat. do 65 kg), którzy zdobyli 5-te miejsce. Damian Sijka (kat. do 80) uplasował się na miejscu 13-tym, a Bartosz Dusza i Filip Damm w kategorii do 55 kg uplasowali się na pozycji 15 i 17.

Zobacz

Zobacz

Choć występ chłopców należy uznać za udany, to jeszcze większym sukcesem pochwalić się mogą dziewczyny, a zwłaszcza Natalia Szkwarek, która w kategorii do 43 kg zdobyła brązowy medal. Sukces Natalii jest tym większy, że ma dopiero 15 lat, a na dodatek tuż przed zawodami miała problemy zdrowotne i wiele wskazywało na to, że w ogóle w tych zawodach nie będzie mogła wystąpić.

Kolejne miejsca zajęły: 9-te miejsce – Monika Laska (65 kg), 11-te miejsce – Martyna Biskup (69 kg) oraz 12-te miejsce – Natalia Przekota (57 kg). Drużynowo dziewczęta uplasowały się na 13-tym miejscu na 60 występujących zespołów, przywożąc cenne 13 punktów, które zostaną zapisane na konto  klubu w rankingu sportowego współzawodnictwa.

Zobacz

Zobacz

Występ zapaśników zakończył Mateusz Śmiszek, który oprócz udziału w zawodach w stylu wolnym, wziął również udział w zmaganiach w stylu klasycznym. Było on jedynym reprezentantem naszego województwa w tym stylu. Ostatecznie udało mu się zająć 7-me miejsce i zdobyć 4 punkty dla klubu.

Zobacz

Zobacz

W sumie klub CZARNI Połaniec przywiózł z Łodzi 1 medal i 30 punków. Uzyskane punkty dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin.

Zawodnikom i zawodniczkom oraz ich trenerom Tadeuszowi Szkwarkowi oraz Wiktorowi Skrobaczowi   gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sportowych sukcesów.