swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 marca 2024, Do końca roku 278 dni Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Wiadomosci

Bartosz Tomala z MKS Czarnych Połaniec będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy

Dodane: Marta Data: 2021-05-20 14:28:54 (czytane: 8324)  Wersja do druku

W drugi weekend maja w Pelplinie odbył się Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-15. Wzięło w nim udział 358 zawodników reprezentujących 56 klubów z Polski, gościnnie wystąpiły także 2 zespoły z Ukrainy (Chmielnicka i Kijowa).

Organizacja tak ważnej dla zapaśniczej młodzieży imprezy spowodowała, że Pelplin odwiedzili m. in. medaliści olimpijscy Andrzej Supron, Andrzej Wroński, Leszek Kosedowski, Władysław Stecyk. Zawody stanowiły kwalifikacje do Mistrzostw Europy U-15, które odbędą się już za tydzień w stolicy Bułgarii – Sofii.

Zobacz

Spośród reprezentantów MKS CZARNYCH Połaniec awans na Mistrzostwa wywalczył Bartosz Tomala, który w kategorii wagowej do 62 kg wywalczył srebrny medal. Złoto było w jego zasięgu, ale po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce półfinałowej przegrał ze zwycięzcą turnieju Yaroslavem Zhyla z UKRAINY.

- Jest to życiowy sukces Bartosza - powiedział jego trener Tadeusz Szkwarek - oczywiście solidnie na niego zapracował. Wystarczy tylko przypomnieć najważniejsze wyniki Bartka z ostatnich lat, a więc wicemistrzostwo Polski Młodzików w roku 2019, wicemistrzostwo Polski Młodzików w roku w 2000, a w roku bieżącym jako rocznik najmłodszy w grupie wiekowej juniorów młodszych w Pucharze Polski wywalczył brązowy medal.  Kwalifikacja Bartka to nowa karta w historii Klubu, bo chociaż mamy wychowanków,  którzy reprezentowali i nadal reprezentują  nasz kraj na imprezach rangi Mistrzostw Europy czy świata, jak na przykład Weronika Kapinos, Korol Czegus, czy Jakub Władczyk (który obecnie reprezentuję Polskę na Mistrzostwach Europy U -23 w Macedonii Północnej – Skopie). To jednak po raz pierwszy uzyskaliśmy tę kwalifikację w grupie młodzików. Liczę na dobry start Bartka – dodaje trener -  ale przede wszystkim na to, że będzie to dla niego okazja poszerzenia swojego sportowego doświadczenia, które - mam nadzieję -  będzie procedować w przyszłych latach.

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Spośród 11 zawodników i zawodniczek reprezentujących barwy Połańca kolejno miejsca zajęli: Bartosz Tomala – srebrny medal, Wołowiec Martyna – 5 miejsce, Przekota Natalia – 5 miejsce, Laska Monika – 7 miejsce, Szkwarek Jakub – 10 miejsce, Dusza Bartosz – 12 miejsce, Szkwarek Natalia – 13, Grabda Kuba – 13 miejsce, Ostrowski Hubert - 15 miejsce, Brzezińska Natalia – 15 miejsce, Śmieszek Mateusz – 16 miejsce (trenerem Natalii Przekoty, Moniki Laski i Mateusza Śmieszka jest Wiktor Skrobacz pozostałych zawodników Tadeusz Szkwarek).

W Klasyfikacji drużynowej kobiet Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec uplasował się na 10 miejscu, natomiast w klasyfikacji mężczyzn zajął 14 miejsce na 56 startujących reprezentacji klubowych.

Zobacz

Zobacz

Dziękujemy Enea Połaniec która podjęła współpracę z sekcją zapaśniczą Miejskiego Klubu Sportowego CZARNI Połaniec i wspiera młodych sportowców. Pod hasłem ,, Enea szkoli mistrzów” młodzi adepci sztuki zapaśniczej biorą udział w cyklu szkoleniowo-treningowym.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, Bartoszowi natomiast udanego startu w Sofii.