swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 marca 2024, Do końca roku 278 dni Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Wiadomosci

Połanieccy zapaśnicy Patryk Jurkowski i Jakub Władczyk wicemistrzami Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Dodane: Marta Data: 2021-04-29 14:41:42 (czytane: 8804)  Wersja do druku

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po emocjach związanych z występem naszych zapaśniczek na Mistrzostwa Polski w Chełmie, gdzie Weronika Kapinos i Oliwia Szewczyk ustrzeliły brązowy dublet, a tu ponownie mamy okazje cieszyć się wielkim sukcesem - powiedział trener Tadeusz Szkwarek.

Tym razem to męska część drużyny zdobyła trzy medale: dwa indywidualne i jeden drużynowy na  Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Staszowie.

Zobacz

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 23-24 kwietnia br. Staszów w tych dniach stał się areną zmagań najlepszych polskich młodzieżowców U23 w zapasach w stylu wolnym. Barwy naszego klubu reprezentowało na zawodach 5 zawodników, spośród których najlepiej spisali się Patryk Jurkowski (kat. 57 kg) i Jakub Władczyk  (kat. 86 kg), którzy zdobyli srebrny medal.

Pozostali zawodnicy to: Kamil Adaś, który w kategorii do 125 kg zajął piąte miejsce, Dominik Wolak w tej samej kategorii z ósmą lokatą i sklasyfikowany na piętnastej pozycji Marcin Czwartosz w kategorii do 74 kg. Trenerami zawodników startujący w wyżej wymienionej imprezie sportowej są Tadeusz Szkwarek oraz Wiktor Skrobacz.

Zobacz

Zobacz

W klasyfikacji drużynowej Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec na 31 startujące reprezentacje klubowe z całej Polski zajął trzecie miejsce z sumą – 55 pkt. Na drugim stopniu podium, z sumą 58 pkt, uplasował się LMKS Krasnystaw. Pierwsze miejsce natomiast, z sumą 60 pkt, przypadło zawodnikom WZS WKS GRUNWALD Poznań.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: starosta staszowski Józef Żółciak oraz burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć. Swoją obecnością również zaszczycili oraz walki zapaśnicze obserwowali: wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Ryszard Niedźwiecki, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Paweł Krakowiak, Przewodniczący Rady Grzegorz Rajca a także Zbigniew Wiącek, oraz dyrektor Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie Andrzej Walczowski.

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zawodnikom i ich trenerom gratulujemy tak udanego występu i życzymy dalszych sportowych sukcesów.