swietokrzyskie.info

Piątek, 29 marca 2024, Do końca roku 277 dni Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Oferta Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju dla ósmoklasistów (video)

Dodane: Marta Data: 2021-04-24 09:00:28 (czytane: 16368)  Wersja do druku

Jak budować kompetencje przyszłości w świecie po pandemii? Jesteśmy szkołą z 60-letnimi tradycjami - najpierw działalność naszej szkoły obejmowała kształcenie nauczycieli, później kształcenie zawodowe, aż do chwili obecnej, kiedy kształci się tu młodzież m.in. w kierunkach i zawodach opartych na nowoczesnych technologiach.

 Zobacz

Nasza placówka funkcjonuje w dwóch obiektach, w głównym budynku szkoły oraz na warsztatach szkolnych. Szkoła dysponuje także internatem, z którego mogą korzystać uczniowie innych buskich szkół.

„Mechanicy” mogą u nas rozwijać swoje umiejętności, kształcąc się w zawodzie Technik pojazdów samochodowych oraz Mechanik pojazdów samochodowych. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych laboratoriach na terenie naszych warsztatów szkolnych. Nowoczesne maszyny i urządzenia, zgodne z wyposażeniem kierunków samochodowych na politechnikach, to efekt gruntownej modernizacji sprzed dwóch lat. Dział samochodowy wraz ze stacją kontroli pojazdów funkcjonuje także komercyjnie,  jako mikroprzedsiębiorstwo, w ramach którego dokonywane są przeglądy techniczne oraz naprawy bieżące pojazdów samochodowych, dla klientów z naszego miasta i okolic.

Zobacz

Dynamiczny rozwój, odnawialnych źródeł energii (OZE), zarówno w Europie jak i w Polsce, spowodował otwarcie w szkole nowego kierunku kształcenia zawodowego Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Zajęcia w zakresie kształcenia zawodowego koncentrują się tu na montażu oraz eksploatacji instalacji odnawialnych źródeł energii i dotyczą:  kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła, generatorów wiatrowych czy kotłów na biomasę. Licznie pojawiające się na dachach domów mieszkańców naszego regionu instalacje solarne oraz fotowoltaiczne spowodowały, że już w tej chwili absolwenci naszego kierunku mają zapewnione miejsce na rynku pracy nie tylko w Polsce ale i za granicą.

 Zobacz

Odpowiedzią na potrzeby uzdrowiskowych sanatoriów oraz lokalnych restauratorów jest prowadzenie przez nas kształcenia w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie tego kierunku realizują kształcenie zawodowe praktyczne w naszych doskonale wyposażonych pracowniach gastronomicznych. Uczestnicząc w realizacji projektu współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej oraz Banku Światowego, staliśmy się prekursorami w naszym w województwie, w zakresie tzw. kształcenia dualnego. W jego ramach nasi uczniowie przez dwa lata uczestniczyli w zajęciach praktycznych, w jednym z najlepszych hoteli naszego regionu „Bristol”, w którym pod okiem profesjonalnych mistrzów kuchni zdobyli cenne doświadczenie oraz znakomite umiejętności kulinarne.

 Zobacz

Dominującym kierunkiem kształcenia zawodowego w ostatnich latach stał się u nas Technik informatyk. Informatyka bowiem to obecnie najszybciej rozwijająca się branża, stwarzająca bardzo szerokie  perspektywy na rynku pracy, jak również znakomite możliwości dalszego kształcenia. Umiejętności zdobyte na tym kierunku dotyczą administrowania i eksploatacji systemów komputerowych oraz tworzenia i administrowania stronami i aplikacjami internetowymi. O wysokim poziomie kształcenia w ZST-I może świadczyć fakt, iż Politechnika Świętokrzyska w Kielcach objęła swoim patronatem wszystkie nasze klasy informatyczne, dzięki czemu uczniowie mogą zdobywać m.in. certyfikaty Cisco. Zawarliśmy również porozumienie z Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie, w ramach którego w szkole prowadzone jest dodatkowe kształcenie kompetencji matematycznych.

Zobacz

Po sukcesach naszych klas technikalnych, zdecydowaliśmy się na otwarcie klasy informatycznej w naszym liceum ogólnokształcącym, gdzie realizowane będą przedmioty rozszerzone: informatyka, matematyka oraz język angielski.

Wszystkie kierunki zawodowe oraz zajęcia z dyscyplin ogólnych są prowadzone w naszej szkole przez znakomicie przygotowaną kadrę pedagogiczną. Ich ciągłe doskonalenie zawodowe oraz profesjonalne wyposażenie szkoły, pozwala naszym uczniom odnosić znaczące sukcesy na egzaminach zawodowych, na których zdawalność jest jedną z najlepszych w województwie ale również w konkursach zawodowych czy przedmiotowych. Ostatnim sukcesem w tym zakresie, było zdobycie I miejsca na Powiatowym Konkursie Innowacyjności przez zespół złożony z naszych uczniów z klas informatycznych i z odnawialnych źródeł energii. Zaprojektowali i wykonali oni makietę inteligentnego domu, wyposażonego w instalacje odnawialnych źródeł energii, które były sterowane z aplikacji mobilnej, w całości zaprogramowanej przez „informatyków” z tego zespołu.

Zobacz

Dzięki znakomitej zdawalności na egzaminach zewnętrznych w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych,  nasza szkoła - w ogólnopolskim rankingu - jest w czołówce najlepszych techników województwa świętokrzyskiego. W ZST-I prowadzimy wiele zajęć pozalekcyjnych, w tym z matematyki, języka polskiego, języków obcych oraz wiele kół zainteresowań m. in. programowanie mikrokomputerów, informatyczne, mechaniczne gastronomiczne, muzyczne, historyczne i sportowe. Posiadamy dobrze wyposażoną bazę sportową tj. salę gimnastyczną, wielofunkcyjne boisko szkolne, ogólnodostępną siłownię zewnętrzną, korty tenisowe z nawierzchnią poliuretanową oraz salę do tenisa stołowego. Szkoła korzysta również ze stadionu i hali sportowej PMOS. Te liczne i dostępne obiekty dają uczniom możliwość  prowadzenia zdrowej sportowej rywalizacji, są także dobrym pretekstem do spotkań z przyjaciółmi i rozwijania aktywności fizycznej, w tym sportowych pasji.

Zobacz

W szkole realizowanych jest wiele projektów, w tym Erasmus+, w ramach którego nasi uczniowie odbywają zagraniczne praktyki zawodowe. W tym roku uczniowie z „Informatyka”, z „Odnawialnych źródeł energii” oraz z „Pojazdów samochodowych” pojadą na praktyki do Sewilii i Malagi w Hiszpanii.

Zobacz

Nasza szkoła jest miejscem przyjaznym dla każdego, gdzie nauczyciele motywują uczniów do solidnej pracy oraz udziału w różnych kołach zainteresowań. W szkole funkcjonuje pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz system wsparcia stypendialnego. Najważniejsza jednak jest tu przyjazna atmosfera, oparta na wzajemnym szacunku, otwartości i tolerancji. Atmosfera, o którą troszczą się wszyscy zarówno nauczyciele jak i uczniowie.

Kształcenie w kierunkach, które proponujemy, to odpowiedź na wielkie i dziejące się na naszych oczach zmiany technologiczne, w wyniku których zmienia się sposób funkcjonowania społeczeństwa. 

Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdzie technologie informatyczne stają się dominujące na każdym stanowisku pracy, gdzie coraz częściej, nawet w życiu codziennym mamy do czynienia z Internetem rzeczy, czyli urządzeniami podłączonymi do Internetu, gdzie przy upowszechnieniu technologii szybkiego Internetu 5G coraz częściej będą nas otaczać urządzenia wyposażone w sztuczną inteligencję, i wreszcie, gdzie UE przyjęła strategię przejścia w ciągu najbliższych lat, na odnawialne źródła energii.

Wybuch pandemii zmienił postrzeganie kompetencji przyszłości i cyfryzacji. Ich wdrażanie, pierwotnie rozplanowane na lata, musiało wydarzyć się niemal z dnia na dzień. Zdalna praca, zdalne nauczanie, zdalne kontakty międzyludzkie. Próbę odpowiedzi na pytania, jak budować kompetencje przyszłości w świecie po pandemii  podejmuje również raport Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w którym zwraca się szczególną uwagę na konieczność łączenia kompetencji cyfrowych z innymi kompetencjami niezbędnymi w gospodarce, opartej na nowoczesnych technologiach.

Na wszystkie te wyzwania staramy się odpowiedzieć w naszej ofercie kształcenia w ZST-I, w której we wszystkich proponowanych kierunkach łączymy kompetencje zawodowe z kompetencjami cyfrowymi.

Zapraszamy Państwa Rodziców oraz uczniów klas ósmych do odwiedzenia naszej szkoły.

Dołączcie do najlepszych.

Sylwester Pałka
Dyrektor ZST-I

 ikona_facebook.png                 ikona_YouTube.png

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2024-05-25, godz:

16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 16. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". W tym roku wystąpią: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.



Wróć do góry