swietokrzyskie.info

Wtorek, 20 kwietnia 2021, Do końca roku 255 dni Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

WOT zwiększa wsparcie medyków

Dodane: Marta Data: 2021-04-08 09:34:21 (czytane: 1511)  Wersja do druku

Świętokrzyscy terytorialsi stale poszerzają kompetencje medyczne. To nie tylko pielęgniarze, ratownicy medyczni, ostatnio także opiekunowie nad pacjentem leżącym. Do ich zadań należy między innymi pielęgnacja, toaleta przeciwodleżynowa i karmienie.

 Zobacz

W związku z rosnącą liczbą pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach, DPS-ach i podmiotach sprawujących opiekę nad pacjentem przewlekle chorym, dużym wyzwaniem staje się obciążenie opieką nad pacjentem leżącym. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom,  ponad 20  żołnierzy 10. ŚBOT zakończyło szkolenie, które ma na celu wsparcie  personelu medycznego w codziennej pracy. Nabyli oni umiejętności do wykonywania zadań opiekuńczo - pielęgnacyjnych u pacjentów leżących oraz nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Zobacz

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej już od ponad roku służą wsparciem w placówkach medycznych czy w DPS-ach. W tej chwili w gotowości do pobierania wymazów jest blisko 100 żołnierzy brygady, natomiast ponad 120 ukończyło kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Pozwala to na stałe poszerzanie wsparcia personelu medycznego w wielu obszarach.

Pacjentów chorych na COVID-19 stale przybywa, a obciążenie personelu medycznego obowiązkami rośnie. Jeżeli ze wsparciem do placówki wchodzi żołnierz, to reszta medyków musi mieć pewność, że jest on właściwie przeszkolony i przygotowany. Naszą obecnością i pracą odciążamy personel medyczny w coraz szerszym obszarze czynności. Stale poszerzamy zakres naszych umiejętności oraz pola wsparcia służb medycznych. Służą temu kursy szkolące żołnierzy z zakresu np. pobierania wymazów czy opieki nad pacjentem leżącym. – powiedział oficer prasowy brygady kpt. Marcin Kowal.

Zobacz

Obecnie żołnierze 10. ŚBOT wspierają funkcjonowanie : 25 placówek medycznych, 4 przyszpitalnych punktów pobrań wymazów, 8 stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz szpitala tymczasowego na terenie Targów Kielce. Ponadto żołnierze uczestniczą we wspólnym z Policjantami monitoringu przestrzegania kwarantanny. Każdego dnia zaangażowanych w działania wspierające lokalną społeczność jest ponad 200 terytorialsów.

Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt"

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

Stach 1 (2021-04-11 08:04:09)

Miałem nieprzyjemność poznać tzw pracę tzw terytorialsa w szpitalu Kazimierza Wielka, gdy kmiot zamiast poinstruować nas o potrzebie wypełnienia formularzy w pustym namiocie przed wejściem w arogancki sposób oświadczył że on nie jest od tego , tylko od mierzenia temperatury. A zajęty był rozmową z recepcjonistką. I na tym polegała jego ciężka praca za którą otrzymuje przecież pieniądze. To nie pomoc a praca opłacana z naszych podatków.

(2021-04-10 11:18:54)

terytorials? ratownik? to jest porażka. nie potrafią u nietrzymającego pacjenta pampersa wymienić. wenflon wkłuje obok naczynia i jadą na sygnale i ratują .media i naród to kupują.

(2021-04-10 10:52:22)

wyjątkowe zakłamanie. terytorials pielęgniarz. Chyba ,że uczelnię w Pińczowie kończył. uczelnię w Pińczowie kończą debile bez matury. Maturę trzeba kupić. a potem kupuje się dyplom w słynnym uniwersytecie pińczowskim. jakich ta szkoła durniów wypuszcza. pielęgniarka po tej szkole wkłuwa aparat do przetoczeń w dno butelki. Debil uczy, debila wypuszcza.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry