swietokrzyskie.info

Wtorek, 20 kwietnia 2021, Do końca roku 255 dni Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Terytorialsi połączyli na święta

Dodane: Marta Data: 2021-04-02 09:50:40 (czytane: 1335)  Wersja do druku

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w przedświąteczne dni, w ramach akcji "Łączymy na Święta" pomagali osobom nie dysponującym możliwościami, w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z najbliższymi.

Połączenia miały miejsce zarówno w domach kombatantów, którzy pozostają pod opiekuńczymi skrzydłami żołnierzy WOT, ale również w szpitalach.

To już kolejne święta w czasach pandemii. By przeżywać je w pełni potrzeba bliskości i wspólnego uczestniczenia w świętowaniu magicznego czasu. Towarzyszą temu wspólnie uznawane wartości, wspólnie wypowiadane słowa, wspólnie wykonywane czynności i przeżycia. Każdy z nas oczekuje, by święta wytworzyły szczególne poczucie wzajemnej bliskości i jedności. Zwłaszcza Ci, którzy w tym ciężkim czasie pandemii koronawirusa, odizolowani zostali od rodzin i najbliższych.

Zobacz

Żołnierze 10. ŚBOT - zachowując wszystkie formy ostrożności wynikające z wytycznych sanepidu – poprzez łącza internetowe łączyli pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osoby samotne, starsze, pacjentów, którzy cierpią na koronawirusa, z ich bliskimi. W sumie w od 31 kwietnia wykonano kilkadziesiąt połączeń podczas których nie brakowało wzruszających momentów. Do akcji włączyło się kilkanaście placówek z terenu województwa świętokrzyskiego. Były to między innymi szpitale w Starachowicach, Końskich, Jędrzejowie i w Czerwonej Górze.
Dzięki akcji łączenia na święta dajemy osobom samotnym i chorym namiastkę wspólnoty w czasie Świąt Wielkiej Nocy.  Każdego dnia nasze działania służą temu, aby w czasie pandemii wspierać jak największą rzeszę mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Podobna akcję żołnierze WOT prowadzili w czasie Świąt Bożego Narodzenia.- powiedział oficer prasowy 10. ŚBOT kpt. Marcin Kowal.

 Zobacz

Zobacz

Brak bliskich w czasie świąt boli najbardziej. Dlatego kontakt jest szczególnie ważny. Wzmacnia wolę walki z chorobą, zapobiega poczuciu osamotnienia, daje poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia psychicznie szczególnie w czasie Świąt Wielkanocnych.

Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. majora Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt” jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. To zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

/Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt"/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry