swietokrzyskie.info

Wtorek, 20 kwietnia 2021, Do końca roku 255 dni Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Międzynarodowy Dzień Teatru

Dodane: Marta Data: 2021-03-26 09:59:48 (czytane: 2948)  Wersja do druku

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto teatru będzie obchodzone w sobotę w ponad stu państwach na świecie.

"Silna potrzeba tworzenia u autorów, scenografów, tancerzy, śpiewaków, aktorów, muzyków, reżyserów nigdy nie zostanie zaduszona, a w bardzo niedługiej przyszłości zakwitnie od nowa" – napisała w orędziu na 60. Międzynarodowy Dzień Teatru brytyjska aktorka Helen Mirren.

Przypadający na 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru ogłoszono z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które odbyło się 27 marca 1957 roku. Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na całym świecie od 1962 roku. Od tego czasu Dzień Teatru obchodzi ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.

Zobacz

Międzynarodowy Instytut Teatralny, co roku, publikuje orędzie napisane przez najwybitniejszych twórców teatralnych, które tłumaczone jest na dwadzieścia języków. Pierwsze w historii orędzie napisał w 1962 roku dramaturg Jean Cocteau. W tym roku wygłosi je pakistański artysta Szahid Nadim, który jest dramaturgiem i liderem Teatru Adźoka (Ajoka Theatre). Urodził się w 1947 roku w Sopore w Kaszmirze. Gdy miał zaledwie rok, został uchodźcą. Jego rodzina musiała wyemigrować do Pakistanu w 1948 roku. Tym razem autorką międzynarodowego orędzia jest brytyjska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa Hellen Mirren. Zdobywczyni wielu nagród w tym Oskara w 2007 roku za rolę w „Królowej”.

Od 2007 roku z okazji tego święta Polski Zarząd Międzynarodowego Instytutu Teatralnego przyznaje rokrocznie nagrody im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Źródło: PIK

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry