swietokrzyskie.info

Wtorek, 20 kwietnia 2021, Do końca roku 255 dni Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wiadomosci

Zwłoki noworodka w gminie Solec-Zdrój

Dodane: Marta Data: 2021-02-26 09:22:38 (czytane: 6257)  Wersja do druku

W czwartek, 25 lutego w godzinach przedpołudniowych w miejscowości Wełnin w gminie Solec-Zdrój, spacerujący mężczyzna w zaroślach znalazł ciało noworodka. Trwa dochodzenie policji.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej w Busku Zdroju Tomasz Piwowarski po zawiadomieniu przez mężczyznę, że znalazł coś co przypomina martwego noworodka, na miejsce został skierowany patrol policji razem z karetką pogotowia.

Po przybyciu na miejsce lekarz potwierdził, że rzeczywiście jest to martwe dziecko.  Ekipa dochodzenio - śledcza pod nadzorem  prokuratory dokonała oględzin miejsca, zabezpieczyła ślady i ciało dziewczynki do sekcji zwłok.

Trwa dochodzenie policji, czy poród odbył się na miejscu czy ciało zostało tam podrzucone. W najbliższym czasie odbędzie się sekcja zwłok, która pozwoli ustalić okoliczności śmierci  m.in. również czy dziecko urodziło się już martwe.

Trwa poszukiwanie matki noworodka.

/red/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

do poniżej (2021-03-05 16:00:05)

Czy chędożył twoją żonę i czy ty należałeś do tego chędożącego proboszcza parafii, a dziś jesteś w ROZKROKU, ponieważ nie dawałeś rady w chędożeniu własnej żony(Kochaniu) Jakiś ty smutny w życiu i szacunku do innych. Ty nawet nie chędożysz sam siebie, więc po co ten wpis, zamiast przychylić się do obrony pracowników starego kiedyś Sanatorium Solca.Jesteś smutny

oj polaczki: (2021-03-04 17:07:07)

nie dalej jak dwa lata temu na sąsiedniej gminie proboszcz chędożył żonę bliźniego swego, gdy mleko się rozlało i sprawa wydała to czy biskup usunął proboszcza, nie usunął bo jest taki sam jak jego podwładny. Czy parafianie się zbuntowali - nie zbuntowali się bo proboszcz na gminie jest bogiem, i w najbliższą niedzielę pociekli do kościółka żeby zobaczyć czy wielebnemu zniknęły gulki za uszami. Pewnie w czasie ślubów pięknie mówi na temat wierności małżeńskiej, a wierni biorą komunię z jego wrednych łap zamiast wywieźć buca na taczkach załadowanych świńskim gnojem.

do poniżej, poniżej (2021-03-04 15:48:12)

Skąd wiesz, że wazelina pomaga? Tak cię dymał twój "sz", że to zapamiętałeś. Co na to twoja rodzina? To,że teraz używasz wazeliny żeby dymać pracowników, oznacza,że jesteś społecznym zboczeńcem. Widziałem się z tobą trzy razy i o trzy za dużo. Jesteś człeku z pypciem na mordzie chory na uczciwość i prawdę. A kto to jest ta pani gargaz z tv pis?. Ona zaniknie wcześniej niż ci się przy***sie wydaje. Wcześniej użyj wazeliny, żebyś za te uchybienia wziął odpowiedzialność na siebie, razem z wazeliną. Wazelina konieczna, a psycholog, nie psychiatra się ci przyda, ale tobie. Szkoda miernoto,że cię wcześniej znałem, a ty mnie.Wstydzę się tego. Dziś jesteś obwiesiem, nieudacznikiem ze słomą w butach i gównem we własnym sumieniu, choć pod krawatem. Dlaczego cię ludzie z Solca tak nie lubią, jak właściciela starego? Ile jeszcze musi być nieszczęść, żeby wasze przekręty wyjaśniły odpowiednie instytucje.

elektrownia będzie (2021-03-04 14:34:50)

Jak właściciel wybuduje tą elektrownię w parku to będzie po uzdrowisku. Zgodę na budowę ma. Oglądałam ten program A. Gargas. Same powiązania w Solcu gminnych włodarzy z właścicielem.

Do poniżej (2021-03-04 12:01:25)

Wazelina, lepiej do psychiatry idź. Fakt, że pandemia ale w nagłych przypadkach na pewno ktoś cię przyjmie. Nie zwlekaj bo będzie tylko gorzej...

do poniżej (2021-03-03 17:51:08)

PANA BOGA - nie Boga, szukaj w modlitwie, nie w starym upadłym sanatorium pana "sz" Pozdrawiam Pana wójta z Solca-Zdroju. Ja jestem od dłuższego czasu na emeryturze i nigdy nie pracowałem w Solcu, więc Pan wójt Pałys nie załatwiał mi nic i nigdy, to jest bardzo dobry człowiek i uczciwy, a ja Go, widziałem chyba trzy razy i to wyłącznie na dożynkach w Solcu. Twoje podejrzenia są twoją bajeczką, ot co, a wam przy***som pana"sz" nigdy słoma z gumiaków nie wyjdzie,chociaż zapomniałeś, jak należy trzymać widły do gnoju, ważne,że jeszcze grzejesz stołek. Szkoda mi tylko ludzi tam pracujących i samego STAREGO UZDROWISKA które znam jeszcze z przed ponad sześćdziesięciu lat a mam już ponad siedemdziesiąt, więc mi nie zarzucaj kumoterstwa z Panem wójtem Pałysem. Pozdrawiam Soleckich uczciwych ludzi i mieszkańców z okolic Solca-Zdroju.

Do poniżej (2021-03-02 16:14:14)

Boże za co ty dziękujesz wójtowi? Prace ci chyba dał po jakiejś prywatnej szkolenie. W głowie pusto, zero pojęcia ale mgr kupiony za czesne. A może te podziękowania za rozdupczony Solec od pół roku i końca nie widać? Chciałbym poznać czym się kierowali przy wyborze wykonawcy....

do wolno mu zamknąć park (2021-03-02 15:00:45)

Miernoto, zapoznaj się z historią starego uzdrowiska, to sam się zdziwisz u kogo pracujesz. Owszem, mówiło się do właściciela "Jaśnie Panie" ale to było prawie dwieście lat temu i właściciel(ele później) mieli wyższe wykształcenie i szanowali swoich pracowników. Dostawali świąteczne premie, przydziały drewna,itp... To prawda, że jak ktoś wychodzi z gówna, to to gówno i tak zostanie mu na butach i nigdy "PONEM" ani biznesmenem nie zostanie i bardzo dobrze. Niech taki gbur wraca skąd przyszedł, na ugory i gnojowicę swojej poprzedniej zubożałej gospodarki. Dla niego i jogo przydupników, to jedyne słuszne wyjście, on już i tak upadł w tym interesie, za swój nieprofesjonalizm i chytrość, oraz brak szacunku dla innych ludzi. Zamknął wejście, wolno mu, teraz tuż za wejściem niech się wysra, bo mu też wolno, a jego bardzo źli doradcy niech mu wytrą jeszcze dupę, ponieważ im też wolno, inaczej zostaną zwolnieni. Pozdrawiam wszystkich uczciwych mieszkańców Solca-Zdroju i okoliczne przepiękne okolice. Pozdrawiam również wspaniale działającego na rzecz mieszkańców i gminy Solca Pana wójta. Wielki szacunek Panie wójcie. Dzięki Panu, Solec ujrzał świat, a świat dowiedział się,że istnieje Solec-Zdrój.

Do poniżej (2021-03-02 12:17:50)

I dobrze że zamknal. Kupił to jest jego i może tam zrobić co chce. Wstyd to powinno być tym soleckim peeselowcom. Alkoholikowi że sprzedał źródło siarki za udziały i teraz chodzi jak po swoim hotelu. A tym włodarzom że gmina pozwoliła aby sanatorium i park poszly w prywatne ręce...

zamkniety park dla ludzi (2021-03-02 07:32:41)

Uzdrowiskowy pan ze starego uzdrowiska zamknął wejście do parku dla wszystkich mieszkańców gminy Solec. Podobno mówi że soleckie dziady nie będą chodzić po jego własności. Sam jest z dziada pan.

do poniżej (2021-03-01 21:33:22)

Jakich dyrektorków, pieniaczy i nieudaczników w zarządzaniu uzdrowiskiem zatrudnia pan "Sz" to jego sprawa. Oni biorą kasę za to, żeby innych udupiać bez ubezpieczenia i legalnego zatrudniania personelu. Uważajcie pieniacze, nie zzawęgła, ale co będzie jak ktoś doniesie i nie dostaniecie rekompensat? CHE?

lulu (2021-03-01 18:56:04)

Jacy wy wszyscy odważni, jak potraficie pyskować, po poprzedniej aferze nie przeszkadzało wam i do kościółka lataliście, bo co ludzie powiedzą. Właśnie przez takich pieniaczy zza węgła, co twarzą w twarz nic nie powiedzą tyko w doopę włażą panu, wójtowi i plebanowi to województwo zeszło na 16 miejsce w rankingach,niżej już spaść nie może. Jacy obywatele takie władze i przestępstwa

do poniżej (2021-03-01 14:15:14)

Czy jesteś pracownikiem u pana "Sz" starego uzdrowiska kiedyś tak pięknie działającego? Pamiętam tamte czasy, tam pracowała moja matka i ojciec, ale wszyscy byli zatrudnieni legalnie, nie na gębę i nie dostawali jałmużny za pracę z ręki, bez listy płac. Może teraz wezwiecie telewizję pani Gargaz z telewizji TV PIS. Pracownicy Starego Zdroju mają was dość.

ja (2021-03-01 09:25:35)

Po co od razu wyrokować? Skąd przypuszczenie, że to na pewno ktoś z tego terenu. Droga Kraków- Sandomierz niedaleko. Może jakąś młodą naszpikowali narkotykami, żeby nie wiedziała co się dzieje a dziecko wywieźli daleko i akurat padło na to miejsce.

Znajomy (2021-02-27 19:34:31)

Tak, to co się dzieje w Solcu, jest dziwne. Przykład?- Proszę, pan właściciel kiedyś najlepszego sanatorium w świecie, robi w wiosce to, co mu się podoba. nawet wójt się nie liczy, nie mówiąc o stróżach prawa.Jeżeli natomiast nie podoba się to, co robi właściciel starego sanatorium, to pan Sz. mówi śmiejąc się w twarz pracownikom u niego zatrudnionych" jak ci się kyrw-wa nie podoba, to szukaj sobie innej pracy, bo u mnie zostaniesz zwolniona(y). Dlaczego została umorzona sprawa śmierci palacza w kotłowni sanatorium tego pana, który do dziś nie zatrudnia odpowiednio przeszkolonego pracownika(palacza) który za wykonywanie pracy palacza dostaje- nie z listy płac tysiąc złotych i nadal nie posiada ubezpieczenia, tak jak jego poprzednik, który zginął w kotłowni tego pana. Zadaję pytanie, czy są bardziej szanowani tak zwani biznesmeni- oszuści. A może ta kobieta właśnie pracowała u niego i ją zastraszył zwolnieniem? Tego ja nie wiem, ale znam stosunek tego dupka społecznego do ludzi z Solca i okolic. Szkoda tylko jest dzieciątka, ale kto wie, że to nie jest przyczyną jak wcześniej zaznaczone. Szanowni pracownicy starego uzdrowiska, nie dajcie sie zastraszać takim złodziejom, którzy żerują na Waszej pracy za grosze i z poniewieraniem Wami. Was broni prawo pracy. Komuna i bezprawie się już skończyło.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry