swietokrzyskie.info

Piątek, 05 marca 2021, Do końca roku 301 dni Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Wiadomosci

Generał Jarosław Kaleta szefem świętokrzyskich policjantów

Dodane: Marta Data: 2021-02-16 09:41:52 (czytane: 2087)  Wersja do druku

15 lutego br. w Sali Narad im. płk Jana Piwnika "Ponurego" odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego szefa świętokrzyskich policjantów. Ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przywitał się nadinsp. dr Jarosław Kaleta. Uroczystość uświetnił swą obecnością Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

 Zobacz

Garnizon świętokrzyski przywitał nowego szefa, na to stanowisko powołany został nadinsp. dr Jarosław Kaleta, który do tej pory kierował opolską Policją. Na uroczystości zorganizowanej zgodnie z wszelkimi zasadami sanitarnymi obecni byli, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Zastępca Prokuratora Okręgowego Ewa Nowak, oraz przedstawicielie kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego.

Zobacz

Szef Polskiej Policji w swoim przemówieniu wspomniał, że uroczysta zbiórka ze względu na pandemię i małą liczbę uczestników ma wymiar symboliczny, ale niezwykle istotny i ważny dla garnizonu świętokrzyskiego. Wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa w tym województwie to dowód na to, że w garnizonie służbę pełnią świetni policjanci, niezwykli przełożeni oraz fantastyczni pracownicy Policji.  Podkreślił, że powołany na stanowisko nadinsp. dr Jarosław Kaleta jest funkcjonariuszem doświadczonym i będzie potrafił docenić jakość i klasę garnizonu świętokrzyskiego.

Zobacz

Zobacz

Nadinsp. dr Jarosław Kaleta dziękując powiedział, że wraca do siebie ponieważ tu się urodził i lata swojej młodości spędził w województwie świętokrzyskim. Podkreślił, że przez całe swoje 29- letnie doświadczenie w służbie kierując różnymi zespołami ludzi, doceniał profesjonalizm, tych którzy angażowali się w wykonywanie swoich obowiązków oraz byli lojalni i podejmowali inicjatywy. Zaznaczył, że jest osobą otwartą i niezwykle istotna będzie dla niego współpraca z samorządami oraz prokuraturą, służbami i instytucjami. Razem zrobimy wiele dobrego i będziemy realizować zadania dla mieszkańców, którzy będą czuć się bezpiecznie i których poczucie bezpieczeństwa będzie na wysokim poziomie.

Zobacz

Nadinspektor dr Jarosław Kaleta służy w Policji od 1992 roku. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jest doktorem nauk społecznych. Swoją służbę rozpoczął w mysłowickiej komendzie. W 1998 roku został wykładowcą w Ośrodku Szkolenia Policji KWP w Katowicach, z którą związany był przez kilkanaście lat. W 2011 roku został Komendantem Szkoły Policji w Katowicach pozostając na stanowisku przez 5 kolejnych lat, następnie objął funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. W 2018 roku został mianowany do korpusu generałów, otrzymał stopień Nadinspektora Policji. Od 13 lutego 2021 roku nadinsp. dr Jarosław Kaleta pełni funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Źródło: KWP w Kielcach

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

(2021-02-17 11:11:29)

Szczytno? rocznik rozpoczęty za komuny? wyprane dwa lata. trzeciemu rocznikowi wyjaśniono przed promocją różnice między milicją a policją.

(2021-02-17 11:03:25)

a może ma w kieleckim kilka mórg ziemi z zawaloną chałupą po przodkach. I chce gość sobie założyć siedlisko na starość jako dobrze uposażony emeryt mundurowy.

(2021-02-17 10:25:59)

od Opola do przedszkola. zawrotna kariera. za co spuścili do Klerykowa?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-03-01, godz:

  Repertuar Kina 'ZDRÓJ'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.

  Imprezy, wydarzenia



  Wróć do góry