swietokrzyskie.info

Wtorek, 02 marca 2021, Do końca roku 304 dni Imieniny: Halszki, Heleny, Karola

Wiadomosci

Prosimy o ostrożną jazdę

Dodane: Marta Data: 2021-01-26 12:35:55 (czytane: 2684)  Wersja do druku

Opady śniegu i ujemna temperatura sprawiają, że na drogach panują bardzo trudne warunki do jazdy. Apelujemy o zachowanie maksimum ostrożności, tym bardziej, że tylko w ciągu minionych 24 godzin na terenie powiatu pińczowskiego doszło do 5 zgłoszonych kolizji.

 Zobacz

Na obszarze kraju od kilku dni panują zmienne i trudne warunki atmosferyczne, które przekładają się na sytuację na drogach. Chociaż w świętokrzyskim na jezdniach leży tylko niewielka warstwa śniegu, to zwłaszcza na tych mniej uczęszczanych tworzy on bardzo śliską powłokę. Poza tym temperatura powietrza oscylująca w granicy 0 stopni zamienia drogi w prawdziwe ślizgawki.

Dlatego, choć zawsze trzeba jeździć ostrożnie, to obecnie warto szczególnie wzmóc swoją koncentrację i zmniejszyć prędkość. W warunkach znacznie zmniejszonej przyczepności kierowca zwyczajnie może przestać panować nad pojazdem, a wówczas nietrudno o kolizję.

Zobacz

Na pińczowskich drogach tylko w poniedziałek i wtorkowy ranek doszło do 4 kolizji, z których jedna wyglądała naprawdę groźnie, a 76-letnia kobieta trafiła do szpitala. Do stłuczek dochodzi najczęściej na mniej ruchliwych drogach, których nawierzchnia jest najbardziej śliska.

Większą uwagę należy też zwrócić na podjazdy, gdzie przede wszystkim pojazdy ciężarowe mają problemy z ich pokonaniem i blokują przejazd. Ich kierowcy muszą też zwracać uwagę na stan przyczep, na których w takich warunkach często gromadzi się śnieg i lód. Ten spadając w czasie jazdy może stwarzać zagrożenie dla innych pojazdów.

Źródło: KPP w Pińczowie

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-03-01, godz:

  Repertuar Kina 'ZDRÓJ'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.

  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry