swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 lutego 2021, Do końca roku 309 dni Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Wiadomosci

Recydywa za jazdę po alkoholu

Dodane: Marta Data: 2021-01-21 15:47:18 (czytane: 1974)  Wersja do druku

Dziś rano pińczowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 46-letniego kierowcę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Chociaż niespełna rok temu opuścił zakład karny, gdzie przebywał za tego samego rodzaju przestępstwo to nadal igrał z bezpieczeństwem swoim i innych.

Na terenie gminy Złota policjanci spostrzegli znanego im kierowcę, który na ich oczach  zatrzymał swój samochód dostawczy na przystanku autobusowym. Kiedy zauważył zbliżających się mundurowych wysiadł z auta i ukrył się za nim. Niestety dla niego, funkcjonariusze wszystko widzieli i nie pozwolili mu się ukryć lub uciec. Stróże prawa już wtedy wiedzieli, że mają do czynienia z recydywistą drogowym, ponieważ jeden z interweniujących policjantów jeszcze latem 2019 r. zatrzymywał tego mężczyznę za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zobacz

Dziś sytuacja się powtórzyła. Szybko bowiem się okazało, że 46-latek w swoim organizmie ma prawie 1,5 promila alkoholu. Od września 2019 r. ma też dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Auto, którym się poruszał nie miało ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W trakcie czynności zatrzymany przyznał, że równo rok temu opuścił zakład karny, a potem odbywał karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego za wcześniejsze przewinienia związane z kierowaniem w stanie nietrzeźwości. Oby tym razem zrozumiał, jak poważnych przestępstw się dopuścił, tym bardziej, że za to popełnione dzisiaj w warunkach recydywy grozi mu nawet ponad 7 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP w Pińczowie

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-02-08, godz:

  Repertuar Kina 'ZDRÓJ'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.

  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry