swietokrzyskie.info

Piątek, 05 marca 2021, Do końca roku 301 dni Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Wiadomosci

Odpowiedzą za kłusownictwo

Dodane: Marta Data: 2021-01-20 15:13:38 (czytane: 1544)  Wersja do druku

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o kłusownictwo.

Wczoraj tuż po godzinie 14.30 staszowscy policjanci poinformowani zostali przez leśników o tym, że na terenie lasu w obrębie miejscowości Suchowola zauważyli dwóch mężczyzn, którzy rozdzielali martwą sarnę. Jednego z nich ujęli, natomiast drugi uciekł.

Ujęty na miejscu 56-latek tłumaczył leśnikom, że idąc przez las zauważyli leżącą we wnykach martwą sarnę i chcieli zabrać z niej po kawałku mięsa dla swoich psów. Na miejsce przybyli staszowscy i połanieccy policjanci, którzy zastali skórę zwierzęcia z kawałkiem mięsa, natomiast pozostałą cześć zwierzęcia zabrał uciekający mężczyzna. W niespełna trzy godziny po otrzymaniu informacji o zdarzeniu kryminalni ze Staszowa zatrzymali drugiego z mężczyzn. Mieszkańcy gminy Osiek w wieku 56 i 52 lata minioną noc spędzili w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywanych dziś czynności prawda ujrzała światło dzienne. 56- latek przyznał, że wspólnie ze swoim 52- letnim towarzyszem założyli wnyki, na które złapała się sarna.

Dziś dwaj kłusownicy usłyszeli zarzuty. Do których popełnienia się przyznali. Za czyny, których się dopuścili przyjdzie im odpowiedzieć przed sądem. Za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do tego ustawodawca przewidział karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Staszowie

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

??? (2021-01-26 15:26:39)

Zgadnijcie co się dzieje pomiędzy Dobrowodą, a Piaskiem Wielkim w kierunku na Korczyn, po lewej stronie trasy. Tam kłusownictwo kwitnie w okresie całorocznym, jak fiołki w kwietniu. Dziwne jest to,że stawianie wnyków "dokonywała" również kobieta, która przybyła kilkanaście lat temu z Ukrainy i dziś w tym rejonie mieszka.(Dobrowoda-Piasek-W.)

Franek Brzeziny (2021-01-22 09:08:37)

Latem z kobiałką w lesie wiadomo grzybiarz .Zmą z wnykami lub obrzynkiem wiadomo kłusownik.Dlaczego tych zimą leśnicy nie zwalczają a gdzie mandaty wspólne patrole z policją no gdzie? .Leśnicy bardzo dobrze się mają i bardo dobrze zarabiają niech się wezmą za kłusowników.W lasach koło Potoka zimowe wnyki na sarny były jeszcze latem znalazłem kilka sztuk będąc na grzybobraniu !

(2021-01-21 09:18:05)

Lasy leśnictwa w Drugni tam się dopiero dzieje.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-03-01, godz:

  Repertuar Kina 'ZDRÓJ'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.


  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry