swietokrzyskie.info

Niedziela, 18 kwietnia 2021, Do końca roku 257 dni Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Wiadomosci

Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetów przechodzą do historii

Dodane: Marta Data: 2020-12-18 12:30:04 (czytane: 5179)  Wersja do druku

W dniach od 11 do 12 grudnia 2020r. w Staszowie zostały rozegrane Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym.

 Zobacz

Mistrzostwa otworzył starosta staszowski Józef Żółciak w towarzystwie wicestarosty Leszka Guzala - serdecznie witając wszystkich zapaśników na kolejnych mistrzostwach Polski rozgrywanych na hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie.

Polski Związek Zapaśniczy reprezentowali: wiceprezes ds. stylu wolnego Ryszard Niedźwiedzki i członek Zarządu Mirosław Pikierski.

Celem imprezy było wyłonienie najlepszych drużyn w kraju w zapasach w stylu wolnym na rok 2020. Tytuł Drużynowego Mistrza Polski Kadetów wywalczyli zapaśnicy województwa dolnośląskiego, II miejsce zajęli zapaśnicy województwa zachodniopomorskiego, a III z województwa mazowieckiego.

 Zobacz

Na zakończenie Mistrzostw oprócz wyżej wymienionych włodarzy powiatu staszowskiego przybyli również przewodniczący Rady Powiatu w Staszowie Grzegorz Rajca oraz Sekretarz Stanu Anna Krupka, która w swojej przemowie dziękowała uczestnikom za zaangażowanie i upór w dążeniu do celu a także skierowała życzenie, aby wygrali najlepsi.

Organizator Mistrzostw, Świętokrzyski Okręgowy Związek Zapaśniczy, pragnie podziękować wszystkim tym, którzy swoją obecnością uświetnili zawody. Mistrzostwa jednak, to przede wszystkim zwodnicy, dlatego wszystkim zawodnikom dziękujemy za ich udział w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Zobacz

W sposób szczególny dziękujemy drużynie województwa świętokrzyskiego składającej się z zawodników: Mateusz Śmieszek, Filip Damm, Bartosz Tomala, Dawid Gawłowicz, reprezentanci MKS CZARNYCH (Połaniec), Patryk Arendarski i Szymon Dziewit - Stowarzyszenie CENTRUM SIR (Staszów) Kacper Gadawski, Daniel Dobiecki - ULKS GULIWER (Kielce) oraz Kewin Rączka - LKS ZNICZ (Chęciny).

Zobacz

"Wyrazy podziękowania i uznania należą się im zwłaszcza za przejawioną ambicję i wolę walki, które wprawdzie nie znalazły odzwierciedlenia w medalach, ale było to spowodowane w głównej mierze skutkami pandemii, wielu bowiem zawodników z tej grupy wiekowej nie mogło, z powodów zdrowotnych wziąć udział w zawodach i zostali zastąpieni zawodnikami z młodszej grupy wiekowej (niejednokrotnie młodszymi o trzy lata!). Zatem, chociaż Mistrzostwa nie przyniosły naszej reprezentacji spektakularnych sukcesów, to jednak pokazały jej ogromny potencjał na przyszłość" - powiedział trener Czarnych Tadeusz Szkwarek.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

:) (2020-12-19 09:17:47)

a gdzie mój przyjaciel Olszowy? albo Marcinek zapaśnik

(2020-12-19 09:15:59)

ćwiczenia fizyczne ok. ale kto was nauczy matematyki. algebry i działań na równaniach pięcioma niewiadomymi? czy ktoś uczył was operacji na macierzach? magisteria z matematyki. nauczyciele. nauczyciele - wieśniaki w punktach skupu trzody chlewnej liczyć kilogramy.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry