swietokrzyskie.info

Piątek, 14 maja 2021, Do końca roku 231 dni Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Wiadomosci

Świętokrzyscy Terytiolsi dostarczyli niezbędny tlen

Dodane: Marta Data: 2020-11-16 09:14:45 (czytane: 3231)  Wersja do druku

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Kielcach żołnierze 10 ŚBOT dostarczyli niezbędny lek. 48 butli przywieźli do kieleckiego szpitala z Chorzowa. Jest to jeden z wielu elementów wsparcia udzielany służbie zdrowia przez żołnierzy.

Zobacz

Dostarczenie niezbędnego leku, jakim jest tlen, do kieleckiego szpitala MSWiA, który jest przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 to jeden z wielu sposobów pomocy. Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej całodobowo, siedem dni w tygodniu wspierają personel tej placówki medycznej.

Mundurowi są obecni 24 godziny na dobę, by pomagać również w dostarczaniu dowiezionego tlenu na odziały. Ubrani w odpowiednie środki ochrony indywidualnej dostarczają 100 kilogramowe butle z tlenem bezpośrednio do łóżek pacjentów.  Również w powyższej placówce żołnierze obsługują aplikację ELC, czyli ewidencję wolnych łóżek covidowych. Dzięki temu wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego oraz załogi karetek covidowych mają aktualną informacje o wolnych łóżkach dla chorych na COVID-19 w tej placówce.

Zobacz

Żołnierze 10. ŚBOT  od wielu miesięcy, walcząc z wirusem SARS-CoV-2, pomagają świętokrzyskiej służbie zdrowia. Obecnie świętokrzyscy żołnierze WOT wspierają 21 jeden placówek medycznych w naszym regionie. Pobierają wymazy, opiekują się chorymi w izolatorium, dostarczają tlen, mierzą temperaturę oraz prowadzą triage przed wejściami do placówek, obsługują aplikację ELC.

Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają również inne obszary. Pomagają Stacjom Sanitarno-Epidemiologicznym w pracach administracyjnych, wspierają w opiece nad pensjonariuszami domy pomocy społecznej, pomagają  ośrodkom pomocy społecznej w dystrybucji żywności, wspierają również policję w sprawdzaniu osób na kwarantannie.

 Zobacz

W całej Polsce żołnierze WOT realizują operację pod nazwą „Trwała Odporność”. Jej cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Odtwarzaj. Oprócz żołnierzy WOT w działania szeroko angażowani są żołnierze zawodowi z jednostek z innych rodzajów sił zbrojnych podległych Dowództwu Generalnemu RSZ, Inspektoratowi Wsparcia SZ oraz Dowództwu Garnizonu Warszawa.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

wydarzenie (2020-11-17 09:03:25)

nie dopisano. troche tlenu przynieśli w płucach. co to za wiadomość? a nie popuścił któryś od dźwigania?

aga (2020-11-16 15:05:08)

DUMA nie myslalem ze doczekam takiej dumy z naszej Ojczyzny BRAWO

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry