swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 30 listopada 2020, Do końca roku 31 dni Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Wiadomosci

'Niepodległa do hymnu' – jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie pandemii

Dodane: Marta Data: 2020-11-05 15:50:22 (czytane: 2911)  Wersja do druku

Biuro Programu „Niepodległa”, jak każdego roku, zaprasza do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Zdajemy sobie jednak sprawę, że tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

Zobacz

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń odradzamy organizację zgromadzeń większych niż zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, a w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących planowanych aktywności sugerujemy konsultację z lokalnym oddziałem sanepidu. Zachęcamy do przygotowywania kameralnych wydarzeń, włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu” w małych grupach (w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie). Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

Zobacz

Zapraszamy do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu” na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/.

Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Ze względu na wyjątkowe warunki sugerujemy tak samo szczególne, zupełnie inne niż w latach ubiegłych podejście i myślenie o udziale w akcji „Niepodległa do hymnu”. Mamy nadzieję, jak zapewne wszyscy Państwo, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.

Źródło: nepodlegla.gov.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

Do przedmówcy (2020-11-08 22:44:47)

Brawo! Całkowicie zgadzam się z Twoim zadaniem! Nie boimy się tego mówić otwarcie!A'propos podwyżek, zobaczycie co przyniesie nowy rok. Strach się bać.

Głosie społeczny, oto tanie państwo: (2020-11-06 17:09:33)

w 2017 roku za ubezpieczenie OC w państwowym PZU płaciłem 325 złotych, dzisiaj płacę 540 złotych, w 2017 roku za śmieci segregowane płaciłem 7 złotych, dzisiaj płacę 18 złotych, w tym roku podniesiono ceny prądu o jakieś 15%, jak patrzę na ceny wędlin, których staram się unikać to wzrosły od 15 do 40 procent. Teraz za praworządność stracimy dokładnie 66,8 mld euro, potem wyprowadzą nas z Unii, następnie każdy Polak pracujący w Unii powinien dostać kopa w dupę i wrócić nad Wisłę do watykańskiego kondominium po wizę i zezwolenie na pracę w Unii. Jeszcze Niemcy i Francuzi przeniosą fabryki samochodów do Czech (mądry naród), a polaczki dalej będą klękać przed ksiundzem, a ich przywódcy całować papieży po rękach.

Głos społeczny (2020-11-05 22:59:49)

Przepraszam za offtop, ale chciałbym zapytać dlaczego pod artykułami Michała Cieślaka włączane są komentarze? Czy głos społeczeństwa i opinia publiczna dla tego człowieka nie mają znaczenia? Czy to jest po prostu zwykły strach przed prawdą?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry