swietokrzyskie.info

Piątek, 23 października 2020, Do końca roku 69 dni Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają Policjantów

Dodane: Marta Data: 2020-10-14 14:51:35 (czytane: 1526)  Wersja do druku

Od minionej niedzieli Świętokrzyscy Terytorialsi ponownie wspierają Policjantów. Wspólne patrole Policji z żołnierzami 10 ŚBOT mają głównie wspomóc monitorowanie przestrzegania kwarantanny.

Wspólne działania ze Świętokrzyską Policją rozpoczęło około 20 żołnierzy 10 ŚBOT. Monitoring obywateli przebywających w kwarantannie mocno obciąża Policjantów, którzy muszą wykonywać również inne zadania ustawowe. Wsparcie WOT i wspólne działania są bardzo ważne, ponieważ mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Celem monitorowania jest ustalenie potrzeb socjalno-bytowych, ogólny wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz sprawdzenie przestrzegania obowiązku kwarantanny.

Zobacz

Policję i Wojska Obrony Terytorialnej łączy wspólny cel – bezpieczeństwo obywateli i dobro Ojczyzny. Dlatego już w trakcie operacji „Odporna Wiosna” podejmowali wspólne działania w zakresie zapobiegania, opóźniania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Obecna współpraca i działanie obu służb, która odbywa się w ramach  akcji pod kryptonimem ,,Trwała Odporność” ma nieco inny charakter. Cel akcji prowadzonej od czerwca, skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. Działania obecnie koncentrują się na gaszeniu ognisk koronawirusa. WOT wspiera obecnie służby medyczne, służby sanitarne, samorządy i wojewodów. Nie jest to obecność tak powszechna jak wcześnie, a żołnierze służą wsparciem w takim czasie i zakresie, na ile wsparcie jest niezbędne.

W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i jeden żołnierz. Do zadań wsparcia Policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne i wyposażeni w plecaki medyczne. Terytorialsi posiadają również środki ochrony indywidualnej.

 Zobacz

Jednym z głównych zadań WOT jest zwalczanie klęsk żywiołowych i likwidacja ich skutków, a także ochrona zdrowia i życia ludności. Zadania te wynikają wprost z misji formacji, jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Misja ta oraz terytorialny charakter WOT jest zbieżna z misją i zakresem działań Policji, dlatego naturalną rzeczą jest współdziałanie i wzajemne wsparcie.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

żałosne (2020-10-15 08:56:50)

zdjęcie 2 super. policjantka patrząca w bagażnik , poprawiająca maseczkę. obok dwóch terytorialsów przebiegających dystans 100 m w 32 sekundy. wypasione chłopy. każdy 120 kilo. ale zwinni są. zdjęcie 1 też dobre - chyba policjantka i terytorials widzenia mateńki najświętszej doznali. i będzie nowe objawienie

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-10-01, godz:

  Repertuar Kina 'ZDRÓJ'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.
  Wróć do góry