swietokrzyskie.info

Piątek, 14 maja 2021, Do końca roku 231 dni Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Wiadomosci

Zapaśnicy z Połańca wrócili z czterema medalami z mistrzostw w Stargardzie

Dodane: Marta Data: 2020-09-11 09:42:19 (czytane: 5565)  Wersja do druku

W hali OSiR w Stargardzie od 4 do 6 września 2020 roku odbyły się mistrzostwa Polski szkół podstawowych w zapasach. W mistrzostwach wzięli udział zapaśnicy nie tylko z naszego kraju, ale i z zagranicy.

 Zobacz

Pomimo ograniczeń związanych z Covid-19 frekwencja dopisała, bo zawodach wystartowało aż 214 zawodników. W pierwszym dniu zaprezentowały się młodziczki i dzień ten przyniósł naszemu klubowi dwa medale: srebrny dla Natalii Przekota w kategorii wagowej do 58 kg i brązowy dle Moniki Laska w kategorii wagowej do 62 kg.

Zobacz

W drugim dniu zawodów walczyli młodzicy, którzy również nie wracają z pustymi rękoma. Dwa brązowe medale dla Czarnych wywalczyli w tym dniu Bartosz Dusza (57 kg) oraz Bartosz Tomala,  (62 kg), dla którego był to już kolejny medal w jego sportowej karierze.

 Zobacz

Trenerami wyżej wymienionych zawodników są: dziewcząt Wiktor Skrobacz, a chłopców Tadeusz Szkwarek. Opiekę nad całą ekipą sprawowała Anna Wawrzycka utytułowana zawodniczka Czarnych.

Zobacz

Zawodnicy za miejsca 1-3 otrzymali medale, natomiast mistrzowie Polski dodatkowo pamiątkowe szklane statuetki.  Mistrzostwa swoja obecnością zaszczycili między innymi: wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Ryszard Niedźwiedzki, olimpijczyk Władysław Stecyk oraz były trener kadry Władysław Olejnik.

Młodym zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych owocnych walk na kolejnych zawodach.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronatWróć do góry