swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 września 2020, Do końca roku 101 dni Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Szansa na masowe szczepienia przeciw grypie – wyzwanie dla świętokrzyskich powiatów

Dodane: Marta Data: 2020-09-10 15:58:43 (czytane: 2394)  Wersja do druku

Przyznanie dodatkowych pieniędzy z funduszy unijnych dla świętokrzyskich powiatów, realizujących projekty "antycovidowe", zadeklarowała dziś podczas videokonferencji ze starostami Wicemarszałek Renata Janik.

Po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na przesunięcie pieniędzy z innych działań Regionalnego Programu Operacyjnego, dostaliśmy możliwość sfinansowania mieszkańcom naszego regionu szczepień przeciwko grypie – poinformowała Pani Wicemarszałek. – Dlatego proponujemy naszym starostwom rozszerzenie projektów, skierowanych na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa, właśnie o tego typu przedsięwzięcie.

Zobacz

Do rozdysponowania jest około 2,2 mln zł, co oznacza możliwość zaszczepienia 30 tysięcy mieszkańców regionu. – Mam nadzieję, że starostowie skorzystają z możliwości uruchomienia programu szczepień; w opinii środowisk medycznych jest to działanie, które pomoże uniknąć masowych zachorowań na grypę, a tym samym – pomóc w diagnozowaniu zakażeń koronawirusem – powiedziała Renata Janik. – Biorąc pod uwagę trwający już „sezon szczepień” musimy jednak działać bardzo szybko, dlatego przed powiatami trudne wyzwanie, ale z pewnością warte podjęcia, bo dotyczące zdrowia mieszkańców.

Zobacz

Realizowane przez wszystkie powiaty woj. świętokrzyskiego projekty „antycovidowe” przewidują m. in. zakupy sprzętu ochronnego i materiałów dezynfekcyjnych dla szpitali, placówek medycznych, służb mundurowych, pracowników administracji itp. Jak poinformowała Dyrektor Departamentu Wdrażania EFS, Katarzyna Kubicka, działania projektowe muszą się zakończyć do końca bieżącego roku.

Źródło: swietokrzyskie.pro

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

tere (2020-09-14 16:03:53)

a w przychodni przy szpitalu wcale nie bylo w zeszlym roku szczepienia przeciw grypie

emeryt (2020-09-13 09:39:49)

Czy z tymi szczepionkami, będzie jak w zeszłym roku? Najpierw korzystają z nich znajomi,pielęgniarek które szczepią, urzędasy, z urzędu miasta i z powiatu, a z tego co ewentualnie zostanie, skorzystają seniorzy, tylko będą mieć przekładane terminy, łącznie nawet do dwóch miesięcy. Takie praktyki były w zeszłym roku, a byłem tego świadkiem i nie tylko ja. Staruszkowie w moim wieku byli oburzeni tym co się tam działo(w punkcie szczepień)

czyli zgodnie z wytycznymi: (2020-09-11 20:14:17)

pluje się na Unię Europejską za przestrzeganie prawa, a ciągnie się z tej instytucji kasę.

(2020-09-10 22:12:14)

Bezmozgi

(2020-09-10 16:40:47)

Dość tych zdjęć . Gminy niech robią a nie powiaty

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry