swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Wiadomosci

Niepozorne samochody o znacznej wartości

Dodane: Marta Data: 2020-09-10 13:07:54 (czytane: 5529)  Wersja do druku

Kłopoty z prawem zgotowali sobie dwaj mieszkańcy Chmielnika, którzy zostali zatrzymani w środę przez funkcjonariuszy z Referatu Kryminalnego morawickiego komisariatu.

 Zobacz

To następstwo niedzielnego zgłoszenia o włamaniu do jednego z lokali i kradzieży miniaturowych samochodów kolekcjonerskich, sprzętu rtv i agd. Z ustaleń śledczych wynika, że związek z tym zdarzeniem najprawdopodobniej ma 27- latek i jego rok młodszy kompan.

Zobacz

W ostatnią niedzielę do stróżów prawa z Komisariatu Policji w Morawicy wpłynęła informacja o włamaniu do nieużytkowanego lokalu na terenie Chmielnika. 64- letnia właścicielka nieruchomości poinformowała policjantów, że ktoś z wnętrza zabrał kilkadziesiąt miniaturowych samochodów kolekcjonerskich, telewizor, wieżę hifi, odkurzacz i inne przedmioty. Straty zgłaszająca oszacowała na ponad 17 600 złotych.

Zobacz

Kryminalni z morawickiego komisariatu zajęli się sprawą, zabezpieczyli ślady i materiały co pozwoliło im wpaść na właściwy trop. Podejrzenia szybko padły na mającego niezwykle bogatą kartotekę 27- latka. Z policyjnych ustaleń wynikało, że związek z tym włamaniem mógł mieć także jego rok młodszy znajomy. Duet został zatrzymany w środowe popołudnie. Tego samego dnia śledczy dotarli także do lombardu na terenie powiatu buskiego, gdzie odnalezione zostały niemal wszystkie fanty.

Zobacz

Za kradzież z włamaniem zatrzymanym może grozić do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronatWróć do góry