swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 września 2020, Do końca roku 101 dni Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wiadomosci

Powołanie nowego szefa buskich stróżów prawa

Dodane: Marta Data: 2020-08-28 09:50:26 (czytane: 3020)  Wersja do druku

Wczoraj podinsp. Marcin Chatys został powołany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Pawła Dzierżaka na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju.

 Zobacz

Uroczysta zbiórka z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju przez podinsp. Marcina Chatysa odbyła się wczoraj w świetlicy buskiej jednostki. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak, Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz, Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój Pan Waldemar Sikora oraz kadra kierownicza buskiej Policji.

Zobacz

Zobacz

W trakcie zbiórki odczytany został rozkaz o powołaniu podinsp. Marcina Chatysa na stanowisko szefa buskich stróżów prawa, a następnie odbyła się ceremonia powitania ze sztandarem. Jest to wyraz szacunku do symboli narodowych. Jako pierwszy nowemu komendantowi awansu gratulował nadinsp. Paweł Dzierżak. Życzył sukcesów, jednocześnie zaznaczył, że te przychodzą poprzez ciężką pracę i sumienne wykonywanie obowiązków. Także przedstawiciele władz samorządowych życzyli nowemu komendantowi wytrwałości w dążeniu do celów oraz samych sukcesów zawodowych. Deklarowali współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie całego powiatu buskiego.

Zobacz

Zobacz

Podinsp. Marcin Chatys wcześniej służył w największej jednostce garnizonu świętokrzyskiego, w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach. Tam piastował stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta.  

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

Kociamber do Kicia (2020-08-31 11:34:26)

Serdecznie pozdrawiam nowego ale i starego komendanta .Stary jaki był to wiemy wystarczy zapytać załogę- żałują go .Nowy jaki będzie też wiemy w KIelcach także żałują go. Z Buska wielu oficerów awansowało na Komendantów i zastępców Komendantów Wojewódzkich.Aktualnemu też tego życzymy -wszak gościnni jesteśmy !

Sceptyk (2020-08-28 19:58:44)

Im wyższe stanowisko, choćby na krótko,tym wyższa po odejściu emerytura.Karuzela kadrowa kręci się szybko ostatnimi czasy;-)

Sceptyk (2020-08-28 19:58:44)

Im wyższe stanowisko, choćby na krótko,tym wyższa po odejściu emerytura.Karuzela kadrowa kręci się szybko ostatnimi czasy;-)

Kicia (2020-08-28 16:27:12)

to juz 5 w tym roku ?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry