swietokrzyskie.info

Sobota, 19 czerwca 2021, Do końca roku 195 dni Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Zapaśnicy szlifowali formę na kolejnym zgrupowaniu

Dodane: Marta Data: 2020-08-26 11:42:37 (czytane: 5080)  Wersja do druku

W dniach 14- 23 sierpnia 2020 kadra województwa w zapasach oraz drużyny klubowe z województwa świętokrzyskiego brały udział w zgrupowaniu szkoleniowym, które odbyło się w Jastrowiu nad jeziorem Jastrowie Wielkie.

 Zobacz

Szkolenie odbywało się pod czujnym okiem trenerów Anny Wawrzyckiej, Tadeusza Szkwarka, Wiktora Skrobacza, Zbigniewa Płaczkowskiego oraz Karola Kucharczyka. Podstawowym jego celem było  przygotowanie zawodników do sezonu startowego, który rozpocznie się  już 27 sierpnia  Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS  w Ciechanowie.

 Zobacz

Następnie 11 września w Siedlcach startuje najważniejsza impreza sportowa dla tej grupy wiekowej, a mianowicie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek. Mistrzostwa będą trwały trzy dni i zakończą się  w niedzielę 13 września, a już następnego dnia, bo w poniedziałek 14 września rozpocznie się  XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży -Lubelskie 2020, która trwać będzie przez cały tydzień, bo aż do niedzieli 20 września. Tak więc koniec sierpnia i niemal cały wrzesień – jak podkreśla trener Tadeusz Szkwarek – będzie dla naszych zawodników bardzo pracowity, ale również niezwykle emocjonujący.

Zobacz

Tym większe więc znaczenie miało dobre wykorzystanie udziału w tym ostatnim przed tak ważnym sezonem zgrupowaniu. Jednak tego typu zgrupowania, zwłaszcza w wypadku dzieci i młodzieży, to nie tylko okazja, aby doskonalić technikę i poprawić kondycję, ale również możliwość obcowania z przyrodą, zwłaszcza jeśli jest to tak atrakcyjne miejsce jak Jastrowie, oraz jest to okazja do lepszego poznania się zawodników, umocnienia więzi przyjaźni i do zawarcia nowych znajomości. Tym razem również okazji ku temu nie zabrakło, zwłaszcza że obok naszych zawodników w Jastrowiu trenowali również,  pod czujnym okiem Anety Szczepańskiej srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich z Atlanty, zawodnicy Judo.

Zobacz

Dla dwójki naszych zawodniczek zgrupowanie w Jastrowiu, było tylko wstępem do udziału w zgrupowaniu Kadry Narodowej we Władysławowie. Tak więc 20 sierpnia na zgrupowanie kadry  wyjechała Weronika Kapinos zawodniczka MKS Czarni Połaniec (trener Tadeusz Szkwarek) oraz Wiktoria Staneta z Centrum Staszów (trener Wiktor Skrobacz).

 Zobacz

Naszym kadrowiczkom życzymy owocnego udziału w zgrupowaniu, a resztę naszych zawodników i zawodniczek witamy z powrotem w domu. 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat
Wróć do góry