swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 września 2020, Do końca roku 101 dni Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wiadomosci

Kochasz wino? Zainwestuj w polską winnicę!

Dodane: Marta Data: 2020-08-26 10:21:05 (czytane: 1991)  Wersja do druku

Od teraz każdy może zostać współwłaścicielem działającej od 2004 roku Winnicy Zbrodzice, położonej w Świętokrzyskiej Toskanii. W środę 26 sierpnia 2020 roku na portalu beesfund.com rusza emisja akcji w systemie equitycrowdfunding.

Celem jest zebranie pieniędzy na rozwój winnicy: nowe pola pod winorośl i nowe apartamenty pod enoturystykę. Sprzedaż akcji potrwa trzy miesiące.

Kultura wina sprzyja spotkaniom, rozmowom i wspólnemu spędzaniu czasu. Dziś nie trzeba jechać do Francji czy Włoch, aby odnaleźć tę wyjątkową atmosferę. Wystarczy pojechać w Świętokrzyskie.

Zobacz

Winnica Zbrodzice znajduje się w okolicy Buska-Zdroju, a Busko to stolica regionu zwanego dumnie Świętokrzyską Toskanią. Słońce świeci tu 300 dni w roku, ziemia miesza się z bogactwem skał wapiennych, w powietrzu czuć spokój, a wszystko to tworzy idealne warunki wegetacyjne dla winogron oraz świetny klimat do odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Winnica Zbrodzice została założona 16 lat temu. Od 2009 roku produkuje wielokrotnie nagradzane wina pod marką Herbowe — wina białe ze szczepu Solaris, w których czuć nutę smakową zielonej renety i lipowego miodu oraz wina czerwone ze szczepu Regent, zawierające elementy smakowe czarnej porzeczki i czekolady. 

 Zobacz

Konsekwentnie pracujemy nad jakością wina i inwestujemy w poszerzenie winnicy. Od 3 lat prowadzimy pozytywne próby ze szczepem Leon Millot, który dobrze się przyjął na naszych ziemiach”, opowiada założyciel winnicy, Jacek Tarkowski.

Rok po rozpoczęciu sprzedaży win, przy winnicy powstały pierwsze apartamenty, a dzisiaj działa również własna pasieka oraz butik z ekologicznymi kosmetykami z winogron. Wszelkie podejmowanie działania mają na celu nie tylko rozwój winnicy. Właściciel patrzy w przyszłość kompleksowo i stawia na enoturystykę w regionie, wierząc, że Polska może stać się potęgą enoturystyczną w naszej części Europy. 

 Zobacz

Żeby tego dokonać właściciel winnicy zdecydował się na emisję akcji w nowoczesnym systemie equity crowdfunding, który charakteryzuje się właśnie tym, że inwestor otrzymuje akcje spółki w zamian za wsparcie finansowe. Pan Jacek chce zaprosić biznesmenów oraz miłośników wina do inwestycji w Winnicę Zbrodzice. Od teraz każdy może stać się jej współwłaścicielem, wykupując udziały przez portal Beesfund.

Zobacz

W mojej 27 letniej karierze biznesowej byłem współwłaścicielem kilku firm, również z branży produkcji żywności. Wielokrotnie miałem zamiar upublicznić je i podzielić się z inwestorami pasją i biznesem, ale za każdym razem, albo wykupował je wspólnik, albo fundusz inwestycyjny. Winnicę założyłem samodzielnie. Do współpracy mogę zaprosić przedsiębiorców, którzy tak jak ja kochają wino i wierzą w tę szybko rozwijającą się w Polsce gałąź biznesu. Mam nadzieję, że inwestorzy staną się wiernymi fanami Winnicy Zbrodzice i wspólnie będziemy ją promować. Jest to w tej chwili bardzo potrzebne nie tylko naszej winnicy, ale całej branży enoturystycznej”, tak pomysł na zorganizowanie zbiórki tłumaczy Jacek Tarkowski.

Winnica Zbrodzice jest pierwszą winnicą w Polsce, która zdecydowała się na crowdfundingową ścieżkę rozwoju. Emisja akcji na portalu beesfund.com potrwa od 26 sierpnia 2020 roku przez 3 miesiące, a cel zbiórki to 2,8 miliona złotych.

 Zobacz

Na co zostaną przeznaczone zebrane fundusze?

W nowej, postpandemicznej rzeczywistości bardzo dobrze sprawdza się wynajem apartamentów. Ten trend w turystyce utrzyma się na pewno przez długi czas, więc będziemy dalej inwestować w rozwój nieruchomości. Mamy w planach postawienie innowacyjnej wiaty solarnej firmy SunRoof, która obniży koszty energii. Przed nami także nowa strona internetowa oraz sklep online z produktami BIO”, tłumaczy Jacek Tarkowski.

Pracujemy nad ofertą kulturalną z miastem Busko (koncerty muzyki klasycznej na winnicy) oraz z butikowym biurem podróży goforworld.com (pragniemy połączyć enoturystykę z atrakcjami regionu). Największą uwagę poświęcimy oczywiście samemu winu - wciąż próbując nowego i dopracowując szczegóły. Nowa etykieta Herbowego znajduje się w najbliższych planach biznesowych”, dodaje właściciel.

Link do akcji: www.akcjawinnica.pl

Osoby kontaktowe:
Jacek Tarkowski, tel: 500 479 305, e-mail: jtarkowski73@gmail.com
Agnieszka Ćwiek, tel. 662 149 288, e-mail: cwiek@kuzniarmedia.com
Winnica Zbrodzice
Zbrodzice 82
28-100 Busko-Zdrój
Telefon: + 48 12 352 15 10
E-mail: nobile@winnica-zbrodzice.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry