swietokrzyskie.info

Środa, 12 sierpnia 2020, Do końca roku 141 dni Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Rotacyjne szkolenie terytorialsów

Dodane: Marta Data: 2020-07-17 11:50:59 (czytane: 2249)  Wersja do druku

Ponad 300 żołnierzy OT 102 batalionu lekkiej piechoty w Sandomierzu w nadchodzącym weekendzie zrealizuje szkolenie rotacyjnie. Terytorialsi będą się szkolić w stałych rejonach odpowiedzialności jakimi są Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Busko Zdrój, Połaniec i Staszów.

10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej dzięki „luzowaniu” obostrzeń związanych z COVID-19 od czerwca przywróciła szkolenia. W nadchodzący weekend 18 -19 lipca 2020r. ponad 300 Terytorialsów służących w 102 batalionie lekkiej piechoty w Sandomierzu 10 ŚBOT zrealizuje szkolenie rotacyjne. Miejscem szkolenia będą miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Busko Zdrój, Połaniec i Staszów, które są stałymi rejonami odpowiedzialności sandomierskiego batalionu WOT.

 Zobacz

Szkolenie prowadzone przez doświadczonych instruktorów 10 ŚBOT oraz strażaków  i policjantów, obejmie zagadnienia dotyczące działań przeciwkryzysowych. Żołnierze OT będą się uczyć i doskonalić umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, patrolowania, współpracy z podmiotami medycznymi oraz organizacjami pozarządowymi. Zakres szkolenia obejmie również posługiwanie się środkami ochrony osobistej, organizacją kwarantanny i  przeprowadzenie dekontaminacji (dezynfekcji) ludzi, sprzętu i infrastruktury. Terytorialsi również będą doskonalili umiejętności i techniki posługiwania się karabinkiem MSBS Grot.

 Zobacz

Dzięki współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją szkolenie z działań przeciwkryzysowych odbędzie się przy udziale instruktorów wyżej wymienionych służ. W związku z pandemią szkolenie będzie realizowane z zachowaniem niezbędnego reżimu sanitarnego. Terytorialność  jest wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych. Ma dla nas wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. W WOT rozumiemy to jako przynależność do społeczności i regionu, z którego się wywodzimy, który znamy „jak własną kieszeń”.

Zobacz

Terytorialność dla żołnierzy WOT oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się misja formacji: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Żołnierze formacji mają świadomość tego, że w ten sposób wnoszą wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości Polski.

Żołnierze 10 ŚBOT wracając do szkoleń nie zaprzestają wsparcia dla lokalnej społeczności w walce z COVID -19. Każdego dnia świętokrzyscy Terytorialsi wspierają 25 placówki medyczne, 4 Domy Pomocy Społecznej, jednostki samorządu terytorialnego, dostarczają żywność dla osób będących w kwarantannie, jak i osobom będącym w trudnej sytuacji materialno - bytowej.
 


 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-08-01, godz: 20:30

  Kino po Zachodzie Słońca

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na kino plenerowe. Seanse na świeżym powietrzu to nowa propozycja dla kinomanów.  Wróć do góry