swietokrzyskie.info

Środa, 12 sierpnia 2020, Do końca roku 141 dni Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Wiadomosci

Nowy dowódca 101 batalionu lekkiej piechoty w Kielcach

Dodane: Marta Data: 2020-07-08 12:12:21 (czytane: 2009)  Wersja do druku

Kielecki 101 batalion lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej z nowym dowódcą. Podpułkownik Artur Litwinek na początku lipca objął obowiązki dowódcy kieleckiego batalionu.

Nowy dowódca 101 batalionu lekkiej piechoty w Kielcach ppłk Artur Litwinek decyzję o przyjęciu obowiązków otrzymał z rąk dowódcy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Grzegorza Motaka. Uroczystość objęcia obowiązków dowódcy odbyła się w minionym tygodniu na Bukówce. Apel ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 odbył się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Podpułkownik Artur Litwinek rozpoczął służbę wojskową w 1995 roku jako podchorąży w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
W 1999 roku został promowany na pierwszy stopień oficerski i w 2000 roku skierowany do służby w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w  Szczecinie na stanowisku dowódca plutonu.

 Zobacz

Od 2003 roku służył w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach na stanowisku wykładowcy (cykl misji logistycznych) a następnie szefa sekcji planowania i programowania. Pełnił również funkcję koordynatora współpracy międzynarodowej.

Jest absolwentem studiów podyplomowych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji w Wojskowej Akademii Technicznej. Był uczestnikiem PKW UNIFIL w Libanie oraz licznych kursów doskonalących: Nordic United Nations Military Experts on Mission Course, Kurs dla oficerów sztabowych (Szwecja), Kurs planowania i realizacji zadań współpracy cywilno – wojskowej, Kurs instruktorów (EIPC). Brał udział w licznych konferencjach i szkoleniach międzynarodowych m.in. w Szwecji, Finlandii, Niemczach, Szwajcarii i Indiach.

Podpułkownik Artur Litwinek jest pasjonatem strzelectwa i dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w Świętokrzyskim Turnieju Służb Mundurowych w strzelaniu statycznym z pistoletu bojowego.
Stawiając na bardzo dobre wyszkolenie oraz przygotowanie żołnierzy chcę zapewnić odpowiednie wsparcie dla lokalnej społeczności – powiedział nowy dowódca 101 blp ppłk Artur Litwinek.

101 batalion lekkiej piechoty wchodzi w struktury 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Swoim stałym rejonem odpowiedzialności obejmuje powiaty: kielecki, starachowicki, skarżyski, konecki, włoszczowski, jędrzejowski oraz pińczowski. Obecnie w kieleckim batalionie służy  ponad 550 ochotników, żołnierzy Obrony Terytorialnej. Pierwszym dowódcą batalionu był ppłk Adma Mirosław.  

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

(2020-07-09 20:20:06)

kogo to obchodzi? kariera jakiegoś trepa

Marti (2020-07-08 15:00:49)

Nie wiem o co chodzi ale ok...

Dick (2020-07-08 13:32:59)

Jakiś związek z buskiem...bo nie wiem w jakim celu ten artykuł.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-08-01, godz: 20:30

  Kino po Zachodzie Słońca

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na kino plenerowe. Seanse na świeżym powietrzu to nowa propozycja dla kinomanów.  Wróć do góry