swietokrzyskie.info

Piątek, 07 sierpnia 2020, Do końca roku 146 dni Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Wiadomosci

Dwóch amatorów nielegalnych roślin

Dodane: Marta Data: 2020-07-03 15:52:49 (czytane: 1626)  Wersja do druku

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu pińczowskiego i 44 –latka z powiatu kieleckiego, którzy podejrzani są o uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie zabronionych substancji.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 23 sadzonki nielegalnych roślin oraz blisko 30 gramów marihuany i porcję amfetaminy.
Wszystko wydarzyło się w miniony poniedziałek. Jędrzejowscy mundurowi dostali sygnał, że na terenie gminy Imielno przy torach kolejowych mają przebywać dwie podejrzanie zachowujące się osoby.

 Zobacz

Policjanci na miejscu zastali 29-latka i 24-latkę z powiatu pińczowskiego. Podczas interwencji funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny. Chwilę później okazało się, że 29-latek posiada przy sobie około 2 gramy zakazanych substancji. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.  Funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli m.in. 23 sadzonki konopi innych niż włókniste oraz 2 gramy gotowego suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

W toku podjętych czynności kryminalni z Jędrzejowa zatrzymali również 44-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Na posesji należącej do mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli 26 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Mieszkańcowi powiatu pińczowskiego za nielegalną uprawę grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast 44-latkowi z powiatu kieleckiego za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat za kratami.

Źródło: KPP w Jędrzejowie

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Brawo (2020-07-03 18:03:09)

Brawo policja tępić producentów i dilerów

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-08-01, godz: 20:30

  Kino po Zachodzie Słońca

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na kino plenerowe. Seanse na świeżym powietrzu to nowa propozycja dla kinomanów.  Wróć do góry