swietokrzyskie.info

Czwartek, 02 lipca 2020, Do końca roku 182 dni Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Wiadomosci

Trudna akcja strażaków

Dodane: Marta Data: 2020-06-30 10:54:28 (czytane: 1064)  Wersja do druku

W niedzielę, 28 czerwca 2020 r. około godz. 9:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że do zbiornika na nieczystości wpadł koń.

Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Staszowie oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych.

 akcja_strazakow_2.jpg

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w zbiorniku na nieczystości składającym się z betonowych kręgów znajduję się uwięzione zwierzę. Nad powierzchnię ziemi wystawała jednie głowa i przednie nogi konia.

akcja_strazakow_4.jpg 

Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu około 0,5 m3 nieczystości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia koparko-ładowarki z Zakładu Gospodarki Komunalnej z Bogorii przystąpiono do rozkopywania studni oraz demontażu betonowych kręgów.

akcja_strazakow_3.jpg 

akcja_strazakow_1.jpg 

W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybył lekarz weterynarii, pod nadzorem którego  zwierzę zostało wydobyte na powierzchnię. Dzięki profesjonalnej akcji ratowniczej zwierzęciu nic poważnego się nie stało i po kilkunastu minutach od wydobycia stało już na własnych nogach. W akcji trwającej ponad 3 godziny udziały brały 4 zastępy z jednostek ochrony przeciwpożarowej.

źródło: www.straz.kielce.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

Łysek z pokładu Idy (2020-06-30 23:45:14)

Bronek, Ty to sędzia jakiś jesteś? Wypadek się zdarzył i tyle, od razu gospodarza karać. Co on go tam wepchał? Może się zerwał, wystraszył, uciekł i wpadł, przebił deski, blachy, betony czy coś, koń silny raczej jest. Nie osądzaj gospodarza nie znając całej sprawy, chyba że procent od kary będziesz miał, to rozumiem.

Bronek (2020-06-30 13:06:20)

A gospodarz? do ukarania.Trzeba mieć trochę oleju w głowie.

Monika (2020-06-30 11:27:49)

Brawo dla strażakow i lek. Wet!!!!

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-07-10, godz:

  Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2

  Dzięki Miastu oraz BSCK, po raz kolejny będziemy mogli świętować  - powrót pysznych Żarciowozów.  Wróć do góry