swietokrzyskie.info

Środa, 12 sierpnia 2020, Do końca roku 141 dni Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Wiadomosci

Jedzą, piją, lulki palą – jak jadał Sienkiewiczowski Zagłoba?

Dodane: Marta Data: 2020-07-16 15:15:14 (czytane: 7910)  Wersja do druku

Weekend z Trylogią w „Niemczówce” stał się od tego sezonu turystycznego nieodzowną częścią królewskiego miasta Chęciny. Zbudował sobie markę, która przyciąga coraz to liczniejsze rzesze odwiedzających z całego kraju i odbija się szerokim echem w mediach ogólnopolskich.

Najbliższy Weekend z Trylogią w „Niemczówce” upłynie w towarzystwie rubasznej postaci Onufrego Zagłoby, który kojarzy się z suto zastawionym stołem i napełnionymi po brzegi bukłakami z winem. Trzy dni poświęcimy więc staropolskim… kulinariom!

Chcemy przybliżyć nieco dawne zwyczaje i tradycje kuchni polskiej, która wyróżniała się swoją rozmaitością i bogactwem. Zajrzymy do dawnych książek kucharskich sprzed kilkuset lat, by zaprezentować całą gamę potraw jakie lądowały na stołach magnatów. Postaramy się także zajrzeć do szlacheckich piwnic, by przekonać się jakie skarby kryły one dawniej. 

 

Zobacz

Wydarzenie trwać będzie przez trzy dni najbliższego weekendu – piątek, sobotę
i niedzielę (17-19 lipca 2020 r.). Ciekawe prelekcje poświęcone staropolskiej sztuce jedzenia odbywać się będą w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00 w zabytkowej kamienicy „Niemczówka”
znajdującej się tuż przy rynku w Chęcinach – na ul. Małogoskiej 7 .

Wstęp w ramach zakupionego biletu wstępu. Więcej informacji na stronie www.niemczowka.plwww.facebook.com/Niemczówka-zabytkowa-kamienica-w-Chęcinach oraz pod nr telefonu 41 315 18 29 lub pod adresem mailowym: zwiedzanie@niemczowka.pl

Zachęcamy także do rezerwacji miejsc na kolejną edycję „Zwiedzania z Panem Wołodyjowskim po zmroku”, które odbędzie się już 25 lipca 2020 r. o godzinie 20:00. Liczba miejsc ograniczona!

Warto w ten Weekend zajrzeć do „Niemczówki” – będzie pysznie!

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-08-01, godz: 20:30

  Kino po Zachodzie Słońca

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na kino plenerowe. Seanse na świeżym powietrzu to nowa propozycja dla kinomanów.  Wróć do góry