swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 06 lipca 2020, Do końca roku 178 dni Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Wiadomosci

Weekend pozytywnych emocji

Dodane: Marta Data: 2020-06-02 15:26:23 (czytane: 3171)  Wersja do druku

Od 11 do 14 czerwca w regionie trwać będzie wielkie turystyczne święto, do udziału w którym zapraszamy zarówno mieszkańców województwa świętokrzyskiego, jak i gości z innych miejsc w Polsce.

Atrakcje turystyczne, zabytki, instytucje kultury, rezerwaty dostępne będą dla odwiedzających w atrakcyjnych cenach. Będzie bezpiecznie, ciekawie, aktywnie. Zapraszamy!

Zobacz

#KielceIsReady, #SwiętokrzyskieIsReady – te hasła towarzyszą inicjatywie, którą wspólnie realizują samorządy miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego. W długi czerwcowy weekend, od 11 do 14 czerwca, zapraszamy wspólnie do odwiedzenia gościnnych Kielc i ziemi świętokrzyskiej.

Na gości czekać będą najpiękniejsze miejsca, zabytki, atrakcje turystyczne, instytucje kultury, rezerwaty, szlaki rowerowe  i piesze. Do odwiedzenia i skorzystania z bogatej oferty gości zachęcają również hotele, pensjonaty i restauracje. W tych dniach przygotowano bogatą ofertę wydarzeń, dostępnych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Warto odwiedzić świętokrzyskie i zobaczyć, że region i jego stolica są gotowe na gości!

Swoje zbiory udostępnią jednostki podległe samorządowi województwa: oddziały Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

W dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich dostępne dla zwiedzających będą m.in. zabytkowe wnętrza – Apartament Senatorski, Izba Stołowa Górna oraz Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej  i gabinet numizmatyczny. Swoje zbiory udostępni również Muzeum Dialogu Kultur, które zaprosi m.in. do zapoznania się z ekspozycją prezentującą nasze pradzieje, historię motoryzacji, tematykę sacrum i profanum pokazaną na przykładach sztuki ludowej. W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego udostępniona będzie wystawa biograficzno-literacka, życie i twórczość swego znamienitego gospodarza pokaże również Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Na wszystkie wystawy stałe dla dzieci poniżej 7. roku życia obowiązuje wstęp wolny; dla osób do 26. roku życia wstęp kosztuje 1 zł.

Do Parku Etnograficznego w Tokarni zaprosi Muzeum Wsi Kieleckiej. Warto wybrać się na rodzinny spacer, mile widziane będą także czworonogi. Wszyscy zwiedzający będą mogli zaopatrzyć się w wydawnictwa etnograficzne i historyczne, związane ze świętokrzyskim folklorem. Podczas weekendu będą obowiązywać obniżone ceny biletów – 10 zł dla dorosłych, bilet ulgowy – 5 zł, dzieci do lat 7 – wejście bezpłatne. Jednocześnie przypominamy, że ze względów sanitarnych niedostępne dla zwiedzających pozostają wnętrza obiektów muzealnych.

Udostępnienia swoich atrakcji dla całych rodzin zapowiada także Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Na gości czekać będą również m.in. Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawek i Zabawy, kieleckie BWA, Geopark Kielce, Teatr Lalki i Aktora “Kubuś”, Wzgórze Zamkowe w Kielcach, Kielecki Teatr Tańca, Zamek Królewski w Chęcinach, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, Kompleks Świętokrzyska Polana.

Pełny opis atrakcji dostępny jest pod adresem:  http://www.um.kielce.pl/kielceisready/

źródło: swietokrzyskie.pro

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-07-10, godz:

  Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2

  Dzięki Miastu oraz BSCK, po raz kolejny będziemy mogli świętować  - powrót pysznych Żarciowozów.
  Wróć do góry