swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 06 lipca 2020, Do końca roku 178 dni Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Wiadomosci

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo seniorki

Dodane: Marta Data: 2020-06-02 13:18:54 (czytane: 2605)  Wersja do druku

W ostatnią sobotę maja, Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 90 dni wobec 37 – letniego mężczyzny. Wcześniej mieszkaniec gminy Gnojno usłyszał zarzut zabójstwa 86 – letniej kobiety.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 lipca 2019 roku w jednej z miejscowości w gminie Gnojno. W domu, w którym samotnie mieszkała 86 – letnia kobieta doszło do pożaru, skutkiem którego była jej śmierć. Seniorka zmarła w wyniku rozległego poparzenia i zatrucia tlenkiem węgla. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, zebrali i zabezpieczyli odnalezione ślady.Wtedy przyczyny pożaru jednoznacznie nie ustalono.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ciągle pracowali nad tą sprawą, aby osoba, która ewentualnie była odpowiedzialna za spowodowanie pożaru nie uniknęła odpowiedzialności karnej. Powołano biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa, który stwierdził, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia w domu było podpalenie.

Sprawca użył do wywołania pożaru substancji łatwopalnej. Funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła być odpowiedzialna za to przestępstwo. W czwartek, 28 maja br. policjanci zatrzymali 37 – letniego mężczyznę. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły Prokuraturze Rejonowej w Busku – Zdroju na przedstawienie mieszkańcowi gminy Gnojno zarzutu zabójstwa.       

W ostatnią sobotę maja, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 90 dni. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KPP Busko-Zdrój

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-07-10, godz:

  Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2

  Dzięki Miastu oraz BSCK, po raz kolejny będziemy mogli świętować  - powrót pysznych Żarciowozów.  Wróć do góry