swietokrzyskie.info

Piątek, 10 lipca 2020, Do końca roku 174 dni Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Wiadomosci

Technik architektury krajobrazu w ZSCKR im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu (video)

Dodane: Marta Data: 2020-06-17 09:00:09 (czytane: 8348)  Wersja do druku

W 5-letnim Technikum w Chrobrzu w zawodzie technik architektury krajobrazu zajęcia praktyczne z przedmiotów zawodowych są prowadzone na terenie Zespołu pałacowo-parkowego, należącego do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.

W skład Zespołu pałacowo-parkowego wchodzi  Pałac w stylu późnoklasycystycznym,  zaprojektowany przez Henryka Marconiego, wybudowany   w XIX w. na zlecenie ordynata, hrabiego i margrabiego Aleksandra Wielopolskiego. Bardzo dobrze zachowany Pałac jest usytuowany na 12 ha działce w otoczeniu parku w stylu angielskim. Rośnie w nim wiele starych, imponujących rozmiarami drzew, wśród nich platan klonolistny, miłorzęby japońskie i lipy.

Na terenie parku znajdują się pomniki przyrody i kapliczka. Całość wpisana jest do rejestru zabytków, na podstawie Decyzji  Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W sąsiedztwie znajdują się pozostałości zabudowy folwarcznej tj. dozorcówka i spichlerz. Na terenie ZSCKR w Chrobrzu, oprócz historycznych budynków, budowli i drzewostanu znajdują się nowoczesne warsztaty szkolne,  oddane do użytku w 2018 r., a przy nich drzewa tlenowe.

Zobacz

Naprzeciw budynku głównego szkoły znajduje się kącik rekreacyjny dla młodzieży, wysypany żwirkiem, na którym usytuowana jest  altana i zewnętrzna ławka  gabionowa, a obok rośnie żywa palma,  tuje, juki oraz bukszpany.

Ósmoklasisto, jeśli jesteś zainteresowany nauką w naszym Zespole, to oprócz wyjątkowych warunków, przyjaznej atmosfery, zapewniamy również odzież ochronną   i materiały szkółkarskie wykorzystywane w trakcie zajęć praktycznych

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2020-07-10, godz:

Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2

Dzięki Miastu oraz BSCK, po raz kolejny będziemy mogli świętować  - powrót pysznych Żarciowozów.
Wróć do góry