swietokrzyskie.info

Niedziela, 31 maja 2020, Do końca roku 214 dni Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Wiadomosci

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają Policjantów

Dodane: Marta Data: 2020-04-02 13:46:45 (czytane: 2424)  Wersja do druku

Od dziś Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają Policjantów. Wspólne patrole Policji z żołnierzami 10 ŚBOT mają wspomóc kontrole egzekwowania ograniczeń wprowadzonych dla obywateli przez rząd w walce z epidemią koronawirusa.

Wspólne działania ze Świętokrzyską Policją dziś rozpoczęło około 50 żołnierzy 10 ŚBOT. Wsparcie naszych żołnierzy polega na udziale we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzanie czy obywatele stosują się do ograniczeń wprowadzonych przez Państwo związanych z walką z COVID-19.

 Zobacz
 Zobacz

W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i jeden żołnierz. Dziś rozpoczęte patrolowanie odbywa się na terenie Kielc oraz powiatu kieleckiego między innymi w miejscowościach Chęciny i Morawica. W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparcia policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne i wyposażeni w plecaki medyczne. Terytorialsi posiadają również środki ochrony indywidualnej.

Patrolujący spotykają się ze zrozumieniem społeczeństwa, a wspólne policyjno-wojskowe patrole są postrzegane jako faktyczne kroki zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aktualnie w walkę z koronawirusem w Świętokrzyskim zaangażowanych jest około 200 żołnierzy z 10 ŚBOT. Operację „Odporna Wiosna”, której celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych, realizujemy w kilku obszarach.

 Zobacz Zobacz

Wspieramy służby medyczne poprzez dostarczanie środków odkażających oraz ochrony indywidualnej. Nasi żołnierze dokonują pomiaru temperatury przy wejściach do świętokrzyskich szpitali. Wspieramy również potrzebujących, osoby starsze i kombatantów. Dowozimy im żywność i leki.

We współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz CARTITAS pomagamy w przewozie i dystrybucji żywności dla potrzebujących. Dostarczamy również żywność dla osób przebywających w kwarantannach.

Od blisko dwóch tygodni w WOT funkcjonuje punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego. Pod numerem telefonu 800-100-102 każda osoba samotna, starsza, czy źle znosząca izolację lub odczuwająca stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa – może otrzymać fachową pomoc psychologiczną.
 
Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. mjr. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt” 
 

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

5678 (2020-04-04 19:17:39)

A co? będą strzelać do niepokornych piesków ? Do obrony przed wirusem przydałyby się te środki finansowe które został niepotrzebnie wydane przez Macierewicza i jego następcę na zabawę w wojsko. a medycy na pierwszej linii obrony przed wirusem nie mają maseczek kombinezonów a przede wszystkim testów. Dlatego 17% wszystkich zakażonych to medycy. I co zastąpią ich wojacy Terytorialsi ?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-09-19, godz: 20:300

  Kabaret Skeczów Męczących - nowy termin spektaklu

  19  września  2020r. o godz. 20:300 zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem "najŚMIESZNIEJszy".  Wróć do góry