Piątek, 19 kwietnia 2024, Do końca roku 256 dni Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Wiadomosci

HLB Buskowianka rozegrała mecz na szczycie z SPR Wisłą Sandomierz

Dodane: Marta Data: 2020-02-17 09:00:18 (czytane: 8437)  Wersja do druku

W sobotę, 15 lutego 2020r. HLB Buskowianka rozegrała najważniejszy mecz kolejki z SPR Wisła Sandomierz o awans do grupy mistrzowskiej. Niestety drużyna z Buska-Zdroju przegrała z SPR Wisła Sandomierz wynikiem 23-26.

W niedzielę 9 lutego br. HLB Buskowianka rozegrała wyjazdowe spotkanie z drużyną Orzeł Przeworsk, wygrywając różnicą 12 bramek.

Orzeł Przeworsk - Buskowianka Busko-Zdrój 25:37 (9:15)
Buskowianka: Smagór, Duda - Żarnowski 8, Mizdra 4, Krawczyk 8, Zawarczyński 1, Szustak 6, Trutkowski 1, Józefiak 1, Paździor, Maj, Kwieciński 6, Czaja, D. Kubisztal 2.

Zdecydowana przewaga gości przez cały mecz i zasłużenie wysokie ich zwycięstwo. Mecz był w miarę wyrównany tylko przez kilka minut. W 13 minucie Buskowianka odskoczyła na 7:3 i do przerwy powoli, ale systematycznie powiększała przewagę.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, drużyna trenera Tomasza Rosińskiego wygrała różnicą sześciu trafień. W 36 minucie prowadziła 20:11, a w 47 już 29:15.

Zobacz

Na pewno był to jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu, świetnie realizowaliśmy założenia taktyczne i tu nie mogę mieć pretensji, ale obrona w pewnych momentach mogłaby zachowywać się nie co bardziej agresywnie i tego na pewno po części zabrakło w drugiej połowie meczu. Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania, ponieważ idealnie zdaliśmy test przed najważniejszym meczem sezonu czyli spotkaniem w ostatniej kolejce przeciwko liderowi z Sandomierza, o nasze być albo nie być w pierwszej trójce!!!” -powiedział po meczu trener  HLB Buskowianki Tomasz Rosiński.

Na ogromne brawa ponownie zasługują kibice, którzy byli obecni w Przeworsku i swym dopingiem „nieśli” HLB Buskowiankę po wygraną.

Zarząd Klubu, Trener oraz zawodnicy zapraszają wszystkich sympatyków do wspólnego kibicowania w hali przy Kusocińskiego. W przerwie meczu standardowo odbędzie się konkurs w którym do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora Generalnego Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

HLB Buskowianka składa podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Burmistrzowi Waldemarowi Sikorze, Staroście Jerzemu Kolarzowi oraz Sponsorowi Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. producentowi wody mineralnej Buskowianka, który jest strategicznym sponsorem zespołu oraz firmom Pałac w Konarach, Auto-Komis Special Ernest Czaja oraz  Trutka Detailing-Auto Spa, MG Select, Sowa Optyk oraz Strefie Dobrego Smaku.  Dziękujemy, że gracie z nami do jednej bramki.