swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 17 lutego 2020, Do końca roku 318 dni Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Wiadomosci

Przegląd Muzyki Klezmerskiej im. Leopolda Kozłowskiego

Dodane: Marta Data: 2020-02-03 09:56:02 (czytane: 2811)  Wersja do druku

Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku we współpracy z Chór Antidotum, zaprasza do udziału w Przeglądzie Piosenki Klezmerskiej im. Leopolda Kozłowskiego – Ostatniego Klezmera Galicji.

Spotkanie z muzyką klezmerską i jej wykonawcami odbędzie się w sobotę 21 marca o godz. 16, w dawnej synagodze w Chmielniku przy ul. Wspólnej 14.

 Zobacz

Będzie okazja do wysłuchania uczestników Przeglądu oraz do wspólnego pośpiewania.
Zamiarem organizatorów jest przypomnienie twórczości zmarłego przed rokiem (12 marca 2019r.) Artysty, który był częstym gościem Chmielnika, przekazał do naszego muzeum pamiątki  i zawsze dobrze mówił o chmielnickim sztetlu. Celem Przeglądu jest także promocja wyjątkowej muzyki klezmerskiej oraz jej wykonawców i twórców,  propagowanie sztuki wokalnej i odkrywanie talentów. Gorąco zachęcamy do udziału.

Regulamin Przeglądu oraz Karta Zgłoszeń do pobrania na stronie: http://swietokrzyskisztetl.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (13)
     

Do Sceptyk (2020-02-06 16:39:25)

Już większych głupstw Sceptyku nie mogłeś wypisać. A może i mógł byś. Bo są również tacy, którzy twierdzili, że żydzi przerabiali polskie dzieci na mace. Ludzka głupota nie zna granic. A propos kluczy, to znam takich naszych rodaków co mają teraz klucze, ale do żydowskich domów.

(2020-02-06 16:27:18)

Droga pani. Jak się nie ma wiedzy, to się nie wypowiada w danym temacie. Pan Leopold Kozłowski był w Busku dziesiątki razy, propagując prawdziwą kulturę opartą na wiedzy i umiejętnościach muzycznych, a nie na ksenofobi. Zawsze zależało mu na dobrych relacjach polsko-żydowskich. To był prawdziwy patriota, po prostu dobry człowiek.

Sceptyk (2020-02-06 14:02:29)

Z tego co mi opowiadali starsi ludzie,to żydki byli optymistyczni co do swojej przyszłości,znane było ich powiedzenie do Polaków,,Wasze będą ulice,nasze kamienice'',jeden żyd,był tak pewny siebie,że powiedział,,przyjdzie taki czas,że będę miał klucz do Waszego kościoła!Co ciekawe,że ludzie z Buska,Kielc i okolic Żydów nie żałowali a wręcz przeciwnie!Teraz ich się tak cholubi.To niebezpieczne!!??

Ewa (2020-02-06 13:07:10)

Ale co on dla Buska zrobił żeby jarus mu tu pomniki budował? Był chociaż w życiu raz w tym Busku??

:) (2020-02-06 10:20:48)

Pochylcie głowy i poświęćcie Panu Kozłowskiemu chwilę zadumy. Dobry był człowiek. Polak. Nie uciekł do Izraela. Miał dobre życie muzyka...

:) (2020-02-06 10:08:36)

wolałbym mieć w otoczeniu autentycznych, szczerych i bogobojnych Żydów, niż obecnych potomków przechrztów i wszechobecnych, katolickich, grzesznych mieszkańców Buska. Potomek przechrzty to dopiero osobnik... Jest was tu troszkę... Bóg jest jeden... dla Żydów, Chrześćjan i Muzułmanów... To ten sam Bóg...

Rodowity (2020-02-05 00:38:37)

Jonasz mijasz się z prawdą.Oni przybyli do naszego miasta w drugiej połowie xix wieku.gdyż wcześniej dzielnie broniły go Norbertanki.Zamieszkali u Busczan na kwaterach.Potem gdy ich przybyło znacznie więcej /już legalnie/ zaczęli kupować parcele.Wiem od ojca gdzie przed wojną mieszkało wielu z nich.Ale w Rynku?

Do do poniżej (2020-02-04 14:56:52)

Prawda powinna skłaniać do mądrej refleksji a nie do obrażania się, chyba, że ta prawda pada na bur...pole !!!

Do poniżej (2020-02-04 13:59:22)

Ale jest po wojnie i jest nasz! A jarus pomniki niech stawia w Chmielniku nie u nas swoim przodkom.

Jonasz (2020-02-04 13:22:15)

Taka była prawda, a że "prawda w oczy kole" to zrozumiałe.To jest dowód na tą żekomą przyjaźń polsko-żydowską. A Rynek w Busku przed wojną to czyj był? Nie tylko Chmielnik!!!

do poniżej (2020-02-04 12:25:13)

Dlaczego obrażasz innych ludzi?Masz do tego prawo?

(2020-02-04 11:06:44)

Co ty buraku wypisujesz. Jak żydzi propagowalii kulturę i wiedzę z różnych dziedzin to twoi przodkowie propagowalii analfabetyzm i ogólną ciemnotę ganiając patykiem gęsi po nie swojej łące!!!

Jaruś (2020-02-03 16:19:48)

Ten znów będzie chełpił tych swoich przodków? Dobrze że tym razem u siebie a nie w Busku

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2020-02-22, godz: 19:00

    Zabawa choinkowa 2020 w Łatanicach

    Członkowie OSP oraz KGW w Łatanicach serdecznie zapraszają w sobotę 22 lutego 2020r. do wzięcia udziału w zabawie choinkowej.



    Wróć do góry