swietokrzyskie.info

Niedziela, 23 lutego 2020, Do końca roku 312 dni Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Wiadomosci

Będą nowe dzienne domy opieki medycznej!

Dodane: Marta Data: 2020-01-23 10:12:06 (czytane: 2251)  Wersja do druku

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o uruchomieniu kolejnych 7,5 mln zł na zakładanie Dziennych Domów Opieki Medycznej – miejsc przeznaczonych dla osób niesamodzielnych, w szczególności po 65 roku życia.

Opieką w tego typu placówkach mogą być objęte osoby, które nie potrzebują całodobowej opieki szpitalnej, a muszą poddawać się okresowym zabiegom, korzystać z rehabilitacji, czy diagnostyki.

 

Zobacz

Do tej pory w naszym regionie z funduszy unijnych powstało już pięć DDOM-ów – w powiatach włoszczowskim, buskim, staszowskim, opatowskim i w Kielcach. Cel ogłoszonego właśnie konkursu na dofinansowanie projektów, przewidujących zakładanie DDOM-ów, jest taki, by w każdym powiecie regionu działała podobna placówka.

Pacjenci, korzystający z usług Dziennego Domu Opieki Medycznej mogą tam przebywać przez cały dzień i korzystać z indywidualnie dobranej pomocy np. rehabilitanta, pielęgniarki, psychologa, fizjoterapeuty, czy dietetyka.

 Zobacz

Regulamin konkursu jest już dostępny na stronie rpo-swietokrzyskie.pl, a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od  24 lutego do 13 marca.

Szczegółowe informacje: http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl

źródło: swietokrzyskie.pro

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

:) (2020-01-28 12:39:10)

i ładnie.. a teren wokół Dziennych Domów zagospodaruje Państwu niejaki Lasak, kochający traktorki firmy KUBOTA. Traktorek i nawiezie i rozsieje... A za reklamę co? Dyrektor...a co z odśnieżaniem? Dyrektorek lubi traktorki.. marzenie z dzieciństwa. Chciałbyć Kombanistą w PGR... marzenie miał takie dziecięce. oczekiwania przeszły marzenia. został Dyrektorem Szpitala... Już niedugo tego dyrektorowania ... Ale co Ty potem będziesz robił? zawsze możesz zostać pastuchem gminnym. Będziesz pasał krowy...

:( (2020-01-24 12:08:58)

tak. dzienne pobyty. a nazajutrz przyjdą w przemoczonych i usranych pampersach. niektórzy obecni na posiedzeniu za czas niedługi będą wymagać pampersów. a może juz siedzą z wkładkami? Zarząd... co tu się dzieje?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry