swietokrzyskie.info

Czwartek, 24 września 2020, Do końca roku 99 dni Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Dodane: Marta Data: 2020-01-15 10:33:33 (czytane: 2471)  Wersja do druku

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania wobec banku, należy postępować odpowiedzialnie. Jeżeli rozważasz złożenie wniosku o kredyt gotówkowy, dowiedz się, jak porównywać oferty. Sprawdź, na co zwracać uwagę i jakie elementy kredytu uwzględnić przy jego wyborze.

 Zobacz

Koszty

Odsetki i prowizja to dwie opłaty, na których słusznie skupia się większość klientów poszukujących najlepszej oferty kredytu gotówkowego. To one najczęściej stanowią o jego wszystkich kosztach, a ponieważ ich proporcje są bardzo różne, zamiast koncentrować się na nich, lepsze i prostsze jest porównanie kredytów pod względem RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania ujmuje zarówno prowizję oraz odsetki, jak i wszelkie inne opłaty, które wiążą się z zaciągnięciem kredytu, w tym także ubezpieczenie.
To znaczące ułatwienie, bo wystarczy rzucić okiem na RRSO wybranych ofert i zestawić je ze sobą, żeby zorientować się, która z nich jest najtańsza. Co ważne, nie trzeba weryfikować RRSO poszczególnych kredytów „ręcznie”, sprawdzając każdy z osobna po kolei. Lepiej skorzystać z internetowych rankingów, które w jednym miejscu selekcjonują oferty wielu banków, w czytelny sposób przedstawiając wszystkie najważniejsze informacje na ich temat, w tym również RRSO. Przykład takiego rankingu można znaleźć na stronie finanse.rankomat.pl.

Maksymalna kwota

Ten parametr jest szczególnie istotny dla osób zainteresowanych pożyczeniem dużej sumy. Jeżeli chodzi o kwotę większą niż 100 000 zł, to trzeba sobie zdawać sprawę, że nawet przy świetnej zdolności kredytowej niektóre banki nie pożyczą pieniędzy. Wynika to z limitów, powyżej których zadłużanie się nie jest możliwe. Przykładowo, podczas gdy w ramach jeden oferty ograniczenie będzie wynosiło wspomniane 100 000 zł, w innym banku będzie można pożyczyć 200 000 zł.

Wymagane dokumenty

Ważną kwestią, którą warto porównać, są formalności wymagane do złożenia wniosku o kredyt. Mogą się one znacznie różnic – podczas gdy w jednej placówce wystarczy załączyć zaświadczenie pracodawcy o wysokości osiąganych zarobków, w innych dodatkowo trzeba donieść rozliczenie roczne PIT, dowód niezalegania z podatkami czy pismo z ZUS-u potwierdzające brak opóźnienia w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne. Szczególnie w przypadku osób, którym zależy na jak najszybszej transakcji, formalności i stopień ich skomplikowania mają bardzo duże znaczenie.
Najmniej formalności czeka na klienta w banku, w którym posiada aktywne konto osobiste z regularnymi wpływami. Mając wgląd w finanse danej osoby, bank nie potrzebuje wielu dokumentów, żeby obliczyć zdolność kredytową. Nie zmienia to faktu, że oferty kredytów gotówkowych z placówki, w której ma się rachunek osobisty, rzadko kiedy są najkorzystniejsze pod względem finansowym. Nieco inne formalności czekają zaś na obcokrajowców planujących zaciągnąć kredyt w Polsce. O ofertach, które są do nich skierowane, można przeczytać więcej na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-gotowkowy-dla-obcokrajowca/.

Czas oczekiwania na decyzję

To kolejny istotny czynnik z punktu widzenia klientów, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu dodatkowej gotówki. Kiedy liczą się nie dni, a godziny, warto się zgłosić do swojego banku, ponieważ przelew zostanie zaksięgowany natychmiast po realizacji.

Dodatkowe produkty

Niektóre kredyty gotówkowe są dostępne tylko dla klientów, którzy spełniają dodatkowe warunki, np. dobierają konto osobiste, kartę kredytową bądź inny produkt banku. Decydując się na taką ofertę, należy dokładnie sprawdzić te dodatkowe produkty pod kątem ich wpływu na opłacalność całego kredytu.

/Artykuł zewnętrzny/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2020-09-25, godz: 16:00

Muzyka na Zamku Dersława

W piątek 25 września o godz. 16:00 zapraszamy do Zamku Dersława, na wyjątkowy koncert Kwintetu Jerzego Cygana.Wróć do góry