swietokrzyskie.info

Środa, 23 września 2020, Do końca roku 99 dni Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wiadomosci

Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodane: Marta Data: 2020-01-07 15:40:41 (czytane: 3850)  Wersja do druku

12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
 • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
 • głównych ciągach komunikacyjnych;
 • miejscach dobrze oświetlonych;
 • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
 • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

(KGP mw)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

michael smith (2020-01-10 18:51:35)

szczerze nie mam nic wspólnego z twoją tożsamością, ok. powodem, dla którego zostałeś poproszony o wypełnienie formularza, jest potwierdzenie mojej osoby, do której wysyłam darowiznę, a poza tym nie zostałeś poproszony o przesłanie dowodu osobistego, więc dlaczego miałbyś prawdopodobnie myślisz, że mam coś wspólnego z twoją tożsamością.wybór należy do ciebie, jeśli naprawdę chcesz otrzymać tę darowiznę, dobrze.

-michael smith (2020-01-09 22:29:08)

jesteśmy powiązani z bankami amerykańskimi i współpracujemy z biurem kredytowym Stanów Zjednoczonych, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach przy oprocentowaniu 3% od zaledwie 1000 USD do 10 000 000 USD Wnioskodawcy mogą do nas dotrzeć za pośrednictwem [michaelsmithloanfirm16@gmail.com]

-michael smith (2020-01-09 22:21:59)

jesteśmy powiązani z bankami amerykańskimi i współpracujemy z biurem kredytowym Stanów Zjednoczonych, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach przy oprocentowaniu 3% od zaledwie 1000 USD do 10 000 000 USD Wnioskodawcy mogą do nas dotrzeć za pośrednictwem [michaelsmithloanfirm16@gmail.com]

:) (2020-01-07 21:48:03)

rzeczywiście..nie można pod artykułem o nowym, jedwabnym szlaku wpisać komentarza. ale co to tego ma poseł Cieślak? cebulę spod Pacanowa będzie w kierunku odwrotnym odsyłał? precież pusty pociąg do Chin nie wróci.. ale to może być niezła okazja dla imigrantów polskich uciekających do Chin za dobrym zarobkiem...

:) (2020-01-07 21:41:31)

kontenery z artykułami niezwykłej jakości wyprodukowanymi w Chinach niech przypłyną nawet na dżonkach. jedna dżonka-jeden kontener. dżonki będzie mógł przyjmowac port w Elblągu...przez super kanał w Mierzei Wiślanej

kiedyś śpiewała Iza Trojanowska: (2020-01-07 21:19:42)

nie ma dla nas nieprzebytych dróg, wiemy kto przyjaciel, a kto wróg wkrótce ramionami opaszemy cały świat kto nie idzie z nami maszeruje przeciw nam... a dlaczego Policja nie pokaże publiczności sprzętu, dlaczego nie przekaże seniorom ulotek, dlaczego dzieciaki nie zobaczą pokazu tresury psów policyjnych, daktyloskopii, dlaczego przy okazji Orkiestry nie pokażą jakie są skutki jazdy bez pasów bezpieczeństwa lub rozmowy przez komórkę; ano dlatego, że Policja jest obecnie bijącym sercem partii (wiadomej).

eH!De (2020-01-07 17:01:53)

Dlaczego zablokowane jest dodawanie komentarzy pod postem o pociągu z Chin?Nieładnie, panie Marku, nieładnie. Toż to cenzurą można nazwać. Tak było za komuny i jest za pisu, ale niech panu będzie; w końcu pan też musi z czegoś żyć.Więc piszę tutaj: ludziska jaki ten Cieślak wspaniały! Przeszedł samego siebie! Pociąg do Budapesztu obiecał, co tam Kraków albo Warszawa. A tu patrzcie! Budapeszt to za mało, do samych Chin pociągnął! To nic że towarowy z cudami z alliexpres, to nic że omija Busko. ALE PRZEJEŻDŻA NIEDALEKO BUSKA! To się liczy! Jest się gdzie pokazać.Ale myślę że pan Cieślak ma jakiś kompleks związany z pociągami. Był lans i szuru buru z wakacyjnym pociągiem do Kielc a teraz jest lans z pociągiem z Chin. Nie dość że my mamy ubaw z tego Cieślaka to jeszcze i Chińczycy. Ależ wstyd....

Nasz patronat

Data: 2020-09-25, godz: 16:00

Muzyka na Zamku Dersława

W piątek 25 września o godz. 16:00 zapraszamy do Zamku Dersława, na wyjątkowy koncert Kwintetu Jerzego Cygana.Wróć do góry