swietokrzyskie.info

Wtorek, 11 sierpnia 2020, Do końca roku 142 dni Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wiadomosci

Jaki blender ręczny wybrać? Kompleksowy poradnik

Dodane: Marta Data: 2019-12-09 13:46:50 (czytane: 5156)  Wersja do druku

Blender ręczny to niezastąpione urządzenie dla wszystkich, którzy chcą przygotowywać smaczne i zróżnicowane dania. Do czego właściwie służy to urządzenie? Jaki blender ręczny powinniśmy wybrać, aby spełnił wszystkie nasze oczekiwania? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, zajrzyj do naszego artykułu.

 Zobacz

Blender – do czego służy?

Dzięki blenderowi możemy szybko przygotować pyszne zupy-kremy, zrobić owocowy koktajl, mus lub przecier, przyrządzić puree i pastę. Urządzeń o większej mocy można używać także do kruszenia lodu, inne, z odpowiednią nakładką, pozwolą nam na przyrządzenie smoothies. Blender z rozdrabniaczem z kolei przyda się do rozdrobienia produktów, na przykład do sałatki.

Rodzaje blenderów

Nie wiesz, jaki wybrać blender? Poradnik, który tu prezentujemy, pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję.

Blender ręczny – jest niewielki, zmieści się w małej kuchni, łatwo go też przenosić. Ma rączkę, do której montuje się wymienną końcówkę. Zwykle w zestawie jest też plastikowy pojemnik – ale produkty możesz miksować w garnku lub misce. Takie urządzenia są dość tanie (dobre modele kosztują nawet 100 zł) i chętnie wybierane przez kupujących. Zobacz polecane blendery ręczne w Neonet.pl.

Blender kielichowy – ze względu na dość pokaźne rozmiary nadaje się głównie do dużych kuchni. Do części głównej, wyposażonej w ostrza, podłącza się duży kielich, w którym miksuje się produkty. Taki blender pracuje sam i ma większą moc, dzięki czemu jest bardziej uniwersalny. Kosztuje jednak więcej i nie da się nim miksować produktów w urządzeniu innym niż znajdujący się w zestawie kielich.

Ważne parametry

Czym charakteryzuje się dobry blender ręczny?

Przede wszystkim zobacz, jaką moc ma wybrany przez Ciebie blender elektryczny. Urządzenia o niewielkiej mocy mogą nie radzić sobie z twardszymi produktami. Najlepiej, jeśli parametr też jest wyższy niż 500 W.

Ważna jest też kilkustopniowa regulacja prędkości, dzięki której ustawisz prędkość wirowania ostrzy. Przyjrzyj się też, jaki czas pracy ma dane urządzenie; tańsze modele trzeba często wyłączać, żeby nie doszło do przegrzania.
Zobacz, z czego wykonana została rączka – najlepiej, jeśli jest to wytrzymały metal. W tym przypadku ostrzy zaleca się, by były zrobione ze stali szlachetnej, która będzie odporna na wysoką temperaturę. I na koniec sprawdź, jakie końcówki znajdziesz w zestawie. Im więcej, tym lepiej, bo urządzenie będzie bardziej uniwersalne. Najpopularniejsze końcówki to te do miksowania, rozdrabniania i ubijania.

Co jeszcze przyda się w kuchni?

Szukasz innych urządzeń, dzięki którym przygotujesz zdrowe posiłki? W takim razie przyjrzyj się parowarom, które pozwolą Ci na przygotowywanie potraw bez kropli tłuszczu i zachowają wartości odżywcze produktów. Dobrym pomysłem jest też wyciskarka wolnoobrotowa. Pozwoli ona na wyciśnięcie z warzyw, owoców i ziół pysznych i świeżych soków. Obejrzyj polecane wyciskarki wolnoobrotowe w Neonet.pl.

/Artykuł zewnętrzny/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2020-08-01, godz:

Słoneczna Akademia Filmowa

Zapraszamy w Sierpniu do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na Słoneczną Akademię Filmową.
Wróć do góry